Ваксините

Moderator: Fireball

Post Reply
Vanhorne

Ваксините

Post by Vanhorne » Sat May 29, 2010 6:35 am

Много мислих, но реших, че не е лошо да имаме и такава тема. Нека тук да споделяме, какво сме преживели, какво ни тревожи и какво да очакваме!!!
Тук искам да призная и да споделя, че преди да се роди Пепи изчетох много и на моменти се плашех и задавах въпроса "Дали наистина са необходими". Проведох много разговори с Педиатри и лекари от семейството ми. Прочетох и алтернативния график на Д-р. Боб, който имаше доста голяма популярност, както и други такива, които се сгромолясаха след настоящите проучвания.
Целта ми не да променям или натрапвам моето мнение, а да споделя това, което се случва тук. След всичко, което прочетох мога да кажа, че съм спокойна, че съм взела правилното решение за моите деца.
Разбира се няма гаранция и проблеми винаги може да възникнат, като например- Миналият месец имаше рикол на Ротавирусната ваксина. Не го споделих тук, тъй като не е в БГ графика. Ваксината е производство на Глаксо "Ротарикс" и беше върната не защото е имало лоши случай, а защото е направен качествен рутинен контрол и са открити частици от свински вирус, тъй като се ползва свинско ДНК за направата. Потвърдиха, че количеството е толкоз минимално, че не би могло да причини нищо, но за всеки случай изхвърлиха всичко.
Тук ще постна три много интересни статии и ще помоля тези, които не четат английски или имат проблем да кажат. Ще се постарая да преведа или предам това, за което става дума. Пишете ми на лични!

http://docs.google.com/fileview?id=0B1c ... MWY2&hl=en

http://docs.google.com/fileview?id=0B1c ... OTQy&hl=en

http://docs.google.com/fileview?id=0B1c ... MTIw&hl=en
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Quasimodo

Re: Ваксините

Post by Quasimodo » Sat May 29, 2010 8:31 am

ВанхорнЧе :yahoo: smiliesSet1228 :yahoo: , нямало е какво толкова да му мислиш. Нашите чуденки покрай тези въпроси едва започнаха и вече сме ей така :crazy:
Педи ни предлага и Ротавирусната ваксина :think: Нищо, че не е в календара. Ако някой се интересува, ценичката е около 140лв :problem: В интерес на истината, по-скоро ни я спомена като възможност - не ни "натиска" :think:
Много съм бос по въпросите за ваксинацията и се понаучавам в движение. Поне за момента нямам намерение "да ритаме" срещу някоя от задължителните ваксини, но кой знае...

Кръщелнице smiliesSet1228 , кажи си думата, пиле :yahoo: :mrgreen: :yahoo:
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

lenny

Post by lenny » Sat May 29, 2010 2:17 pm

Я и аз да попитам някой дали знае нещо повече или е решил да слага Синфлорикс. Цената също е доста солена, но пък ако наистина има ефекта, който е описан.... ще се сложи.
Според нашето педи за родените след април тази година вече ще е по ЗК, но ние ще трябва да се бръкнем .... и тук малко ми убягва логиката, но за моето си дете няма да се циганя то е ясно.
Image
Един за всички, всички за един!!!

Vanhorne

Post by Vanhorne » Sat May 29, 2010 4:08 pm

Quasimodo wrote:ВанхорнЧе
Драко недна smiliesSet1039

Ленка тук е в календара, а и като говорих преди с БГ педиатърката си спомням, че тя каза, че много скоро Имунизационите Календари ще се уеднаквят. Ето го тукашния:
Image
И БГ календара:
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

milasara

Post by milasara » Sun May 30, 2010 12:52 am

Ванхорн, страхотно си се сетила да пуснеш тази тема. :thumbup: И мен ме мъчат мисли по въпроса. Засега сме решили да правим това, което се полага по календар и единствено допълнително ще сложа за Хепатит А, когато навършат 2г. Мъдрихме и ние Синфлорикса, но и педиатърката ни не е много за допълнителните ваксини, да не говорим, че в настоящия момент 750лв. ще ми дойдат малко в повече (толкова би ни струвало за 3мата). Не че това е решаващо в случая. Ще го мислим пак и може би като пораснат малко и мине известно време от последните ваксини по календара ще водим нови разговори. Иска ми се да не им натоварвам организмите с много неща наведнъж.
Така като ги гледам календарите-май са почти уеднаквени. При нас се прави БЦЖ, което вие го нямате, при вас пък има варицела, която ние нямаме.
Image Image Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Sun May 30, 2010 3:01 pm

миласара честно казано аз тази за ваицелата не смятам, че е необходима. Тя се слага тук като превентивна мярка за деца с вродени и други заболявания. Тук всички деца ходят заедно на училище незвисимо от психическото или физическо състояние. За тази аз лично не бих се безпокоила. Ротавируса е доста тежък за бебковци- повръщане и разтройство. Пневмококока също. Факт е, че децата разболяли се от Рота и бактериална пневмония се лекуват, но заболяванията са доста тежки и предизвикват сериозен срив в имунитета когато е възможно отключването на автоимунни процеси.

Последната статия е много интересна, тъй като показва едно дългогодишно следене на повече от 1000 деца. Половината са ваксинирани по календар, а другата са с отложени или неприети ваксини. Резултатите са на лице.

milly vanilly

Post by milly vanilly » Tue Jun 01, 2010 4:55 pm

Quasimodo wrote:
smiliesSet1068 smiliesSet1066 smiliesSet1041 smiliesSet1346 smiliesSet1347 smiliesSet1339 smiliesSet1478

Мисля че бях изчерпателна smiliesSet1030 smiliesSet1030 smiliesSet1030
Image
Image Image

Quasimodo

Post by Quasimodo » Tue Jun 01, 2010 9:59 pm

Мда :think: Само последният емотикон ми дойде в повече :mrgreen:
С интерес ще следим развитието при ваксинирането на вашето бичме :think: Бас ловя, че дори няма да разбереш, кога са му хакнали първите една-две ваксини, а за останалите все ми се сртува, че лекарите ще намерят път към коравото ти, но иначе толкова любвеобилно сърце :yahoo:
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Jun 02, 2010 7:24 pm

milly vanilly wrote:
Quasimodo wrote:
smiliesSet1068 smiliesSet1066 smiliesSet1041 smiliesSet1346 smiliesSet1347 smiliesSet1339 smiliesSet1478

Мисля че бях изчерпателна smiliesSet1030 smiliesSet1030 smiliesSet1030

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Quasimodo wrote:Мда :think: Само последният емотикон ми дойде в повече :mrgreen:
С интерес ще следим развитието при ваксинирането на вашето бичме :think: Бас ловя, че дори няма да разбереш, кога са му хакнали първите една-две ваксини, а за останалите все ми се сртува, че лекарите ще намерят път към коравото ти, но иначе толкова любвеобилно сърце :yahoo:

Квази :clap: добре подкукуросваш :mrgreen: :ugeek:

Quasimodo

Post by Quasimodo » Wed Jun 02, 2010 9:16 pm

Нищо и никого не подкукуросвам :problem: В момента, в който връчат малкото същество в ръцете на Кръщелницата smiliesSet1228 , то вече ще е с една дупка повече, отколкото е било по рождение :shifty:
На някой изобщо съобщавали ли са му, че на новороденото му отроче "Ей сега, след 5 минути, ще му сложим ваксина срещу хепатит Б", например :think: Поне в БГ болниците няма такова нещо, по мои наблюдения...
Системата е твърде ясна и принципно непробиваема. Противно на нечие мнение, идеята е не само фармацевтичните производители да се обогатят :problem:
На никой не му пука от желанието на г-жа Мими, г-жа Фифи или г-жа Която и да е.
Ако медицината се съобразяваше с персоналните виждания на всички ни по тези въпроси, едрата шарка, например, щеше все още да ни "троши", където ни хване. На никой не му пука, че има единични нежелани реакции, а понякога и масови съмнителни последствия. Важно е и винаги е било, тежките болести да бъдат унищожени, чрез отрязване на пътя за разпостранението им.
1. Фармацевтичната промишленост печели, но това не е първостепенно в случаите отнасящи се до туберкулоза, хепатит, полиомиелит и някои други заболявания;
2. Второ, но по-важно - една ваксина струва 100 единици на държавата, един болен от полиомиелит струва 100 000 ед., от хепатит между 5 и 10 000 ед и така нататък. Сметката е ясна. Здравето е чиста печалба :mrgreen:

Post Reply