Ваксините

Moderator: Fireball

Margaritka

Re: Ваксините

Post by Margaritka » Thu Jun 30, 2011 9:02 am

Mercurial wrote:...За да се изгради този самообучаващ се "софтуер" наречен имунна система, е необходимо да се сблъсква с вируси и бактерии...
Именно затова аз съм ЗА ваксините в имунизационния календар и ПРОТИВ сезонните! :thumbup:
Аз лично смятам, че е добре в най-ранна възраст организмът чрез ваксините да се е "срещнал" с "омаломощените" разновидности на най-опасните епидемични болести и да ги е преборил.

Защо пък темата да не ЗА и ПРОТИВ ваксините и защо спорът да е безсмислен? Нали в него се ражда истината? Тя тази истина не е абсолютна, а относителна и субективна. Та споделяйки прочетеното даваме възможност от една страна на собствените ни мисли да изкристализират, а от друга - всеки да почерпи от казаното от другите и да доизгражда и обосновава своето становище. :thumbup:
ImageImageImageImage

Илче

Post by Илче » Thu Jun 30, 2011 3:53 pm

Преди около 2 години гледах по БГ телевизията дискусия на публиката и един вирусолог, който се занимаваше пряко с ваксините. Много хубав диспут и на човека му задаваха същите тези агрументи и той много добре се опитваше да обясни различните гледни точки. Един коментар на мен ми се запечата. Той не отричаше, че в съставките има много вредни химикали ( като подчерта са в минимално количество и без тях не може), не отричаше, че много рядко но все пак би могло да се получи странични реакции, но също попита " виждали ли сте деца, които лежат в болницата с коклюш например или менингит-коки, за които не се знае дали ще оживеят следващите 24 часа, аз съм виждал и повярвайте това не са едно и две деца и гледката е ужасна". И пак каза - да, избираме между две злини, за съжаление. Аз настръхвам ако се замисля, че заради масово неваксиниране може да се появи епидемия от менингит-коки в училище например (а ако не се ваксинират повече от 5% от населението доколкото си спомням, таква реалност е напълно възможна).

На познати децата се разболяха от нещо, което го нарекоха "лъжлив коклюш" ( децата бяха доста зле). Оказа се, че децата били ваксинирани и въпреки това тази гадост ги хванала :roll: . Когато лекарите откриха какво им е, бяха казали на родителите, че това, през което са минали е сянка на това, което би могло да е в действителност и най-вероятно това, че са ваксинирани до-голяма степен е облекчило многократно симптомите.Така че дори и ваксината да не дава 100% гаранция, може до голяма степен да намали силата на инфекцията.....
ImageImage

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Thu Jun 30, 2011 4:06 pm

Vanhorne wrote:Чували сте за Шингълс или Херпес Заостър. Това е вируса на Варицелата, след като се разболееш изграждаш имунитет, но вируса остава 'залкючен' в теб и в когато си в по напреднала възраст по неизвестна причина се появява пробив в имунитета и получаваш Херпес Заостър- Лечението е месеци (без лекарства, само болкоупокоителни) и болките са нечовешки! От както тук се ваксинира, случаите са намалели с хиляди!!!
Това го научих съвсем наскоро и се оказа, че съм му потвърждение. Бях дърто магаре на 25, когато изкарах варицелата, и около 2 години след това изведнъж се оказах с Херпес Зостер :problem: Ужасна гадост е това и боли наистина нечовешки! Е, мина за около 3-4 седмици, но това сигурно бяха най-дългите седмици в живота ми :lol: Доскоро ми се струваше, че ваксината срещу варицела е някак безсмислена - нали уж е обикновена детска болест... но херпеса на никого не го пожелавам и май сериозно ще се замисля дали да не ваксинирам децата, дори да го няма в задължителния календар.
Image Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Thu Jun 30, 2011 4:40 pm

Аз искам да гушна Меркюри и да й кажа, че много ми харесва да дискутирам с нея. Мери, не приемай, че те контрирам или споря. Тази дискусия показва различни гледни точки и е удоволствие за мен да чуя, какво мислят
интелигентни хора като теб. И знаеш ли защо, защото и аз като майка имам тези страхове и аз съм чела всичките статии и материали-
за и против. Питала съм се 'защо' и преди всяка ваксина ми се свиваше сърцето и още се. За това моляте не спирай да изказваш позицията си, за мен е важно и ценно. Не идеализирам ваксините, чета наред. Имаше риколс, имаше спряни, имаше издънки, не мога да скрия. Най- важното е както каза ти- Бог да Пази Дечицата ни!!!
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Петя

Post by Петя » Fri Jul 01, 2011 10:27 am

Бог да ни пази децата наистина! :thumbup: А по темата - неваксинирането за мен крие рискове, които не съм готова да поема. Бог да ги пази, така че ваксините да им въздействат само добре, без нежелани странични ефекти, които макар и рядко да се случват, предпочитам да е хич!
Image
Image
Image Живея с радост, доброта, здраве, обич и благодарност!

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Sep 14, 2011 7:07 pm

smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Мелани

Post by Мелани » Wed Sep 14, 2011 8:38 pm

Ванхи нещо четох и недочетох. Чукам на дърво и Господ да ни пази от проблеми. Предпочитам да мисля за ваксините като необходимо зло в момента.
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Thu Mar 08, 2012 6:45 am

alex.svoi

Post by alex.svoi » Thu Oct 11, 2012 1:17 am

Аз да попитам нещо :? на 13 месеца ни предстои ваксина MMR и PCV /booster/, тук ги слагат в един ден / в лявото и дясното краче/. Наде :yahoo: някъде бях чела из дадените от теб линкове, че ММР е добре да се слага отделно :? , PCV ваксината организмът я познава вече, т.е. не е нова :? дали има опасност да се сложат и 2-те ваксини в един ден или по-добре да са в различни дни / говорих със сестрата, тя каза че няма никакво значение и някои майки дори слагат и 12-ет месечните ваксини/booster/ заедно с тези на 13-ет месеца, за да минава стресът в един ден :crazy: , разбира се имам право на избор тук :thumbup:
Погледнах че и в Щатите MMR and PCV се поставят м/у 12-15 месеца, но в един ден ли са? :?
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Fri Oct 12, 2012 3:27 am

Мирка, точно така в един ден са.Аз говорих с педиатъра и му казах, че следя рисърча за ММР и той въобще не се противопостави. Каза- Няма проблем, имаш право.
Проблема е, че в комбинация с друга ваксина понякога (много малък %) децата имат доста неприятни странични реакции. По принцип ММР има странични ефекти като висока Т и обрив между 7-12 ден след поставянето, комбинираето е показало неблагоприятен ефект за някои деца. Все още календара е същият както преди, но е одобрено все още от ФДА. Мирка, не знам как стоят нещата при вас и ако това ще е проблем направи и 2те ваксини, но ако има начин направи ММР само.

Post Reply