С грижа за децата

Moderator: Fireball

Post Reply
lenny

С грижа за децата

Post by lenny » Fri Jul 23, 2010 11:47 am

Тъй като за огромна моя радост вече повечето от нас се сдобиха със малки слънчица, а другите съвсем скоро ще ни последват ми се иска да систематизираме тази така ценна информация за добрите детски специалисти. Предлагам темата да бъде тип каталог - тоест да съберем в един пост отделните предлагани и от вас специалисти да да ги подредим по специалности с малко информация за тях.
Ще започна с тези, които съм ползвала лично или са ми горещо препоръчани от приятели с малки деца.

Алерголог

д-р Албена Бъчварова   0888223062    
МЦ Детско здраве

Гастроентеролог

д-р Христо Желев 0888775457
Клиника по детска гастроентерология

Дерматолог
д-р Люси Попова 0888713478 - приема и в болница Токуда и по ЗК и в платен прием ( второто естествено е доста по-бързо) и също така доколкото знам има собствен кабинет. Невероятно мила и внимателна, отделно непрекъснато повишава квалификацията си и следи новостите в своята област. Горещо я препоръчвам!

Невролог

д-р Иван Литвиненко
МЦ Детско здраве

Офталмолог

д-р Чернодринска
Очна клиника Визус - внимателна, работи с прекрасна техника, успява да предразположи децата и да обясни на нормален човешки език на родителите какво и как ще се прави в конкретния случай.
д-р Топов МА и Токуда
д-р Кемилев МА

Ортопед

д-р Драганов 0898503010 - препоръчвам на всеки, осбено когато детето е първо - шегаджия и особняк, но разчупва доста от старите стереотипи за отглеждането на децата и дава много ценни съвети, спестихме си сериозни грижи благодарение на съветите му.
д-р Драганов

УНГ
д-р Златков Токуда Страхотен лекар и специалист.
д-р Кюлев Токуда
Д-р Спиридон Тодоров 0888308914 ИСУЛ и частен кабинет.
Д-р Улевинов 0888208343 Детски УНГ.

Уролог
д-р Стоян Пеев - Пирогов 0889608322 - не съм срещала друг подобен лекар и ми е трудно да го опиша с думи, не ви пожелавам да ви се налага, но наложи ли се - това е ЧОВЕКА!
д-р Момчилов - Пирогов 0888770310 като цяло няма лекари в Пирогов, които не са добри специалисти, така че смело можете да го ползвате

Хирург
д-р Огнян Бранков завеждащ Детска Хирургия Пирогов 0888373857 пише и в бг-мама под псевдонима д-р Оги - много отзивчив и взима присърце нещата, внимателен.
д-р Николай Николов - 5-та Градска болница
д-р Румен Танев 0888708234 - Пирогов
д-р Мая Аргирова, хирург от клиниката по изгаряния Пирогов ( пластичен хирург) тел.0888518834
д-р Людмил Пеев - пластичен хирург - Пирогов
д-р Георгиев 0888420892 - Пирогов
д-р Думанов 0888517865 - Пирогов

Хомеопат
д-р Ирена Маждракова 0898344916

Педиатри

За бебета искрено препоръчвам д-р Масларска от Токуда Изключително внимателна и компетентна, а също и
съпругът й д-р Масларски във Вита.

д-р Димитър Ковачев, педиатър жк. Павлово, ул. Кота 1050 0898432854 Страхотен е, не съм попадала на друг лекар, който обяснява толкова подробно.

д-р Фандъков, педиатър от клиника Торакс

д-р Стоянов 0888619839 - домашни посещения

Психолози

д-р Мая Георгиева 0888974301
Хенриета Илиева детски център Пумпелина

Информацията е за София, но с ваша помощ бихме могли да направим подобни постове и за Варна, Пловдив, Плевен, Русе и други градове, в които имаме представители.
Също така разчитам на д-р Спок да препоръчва и допълва.
По-късно ще ви я разкрасявам :mrgreen: и ще добавя линкове и телефони. Ако искате ми пращайте на скайп и ЛС координати които искате да допълним.
Смятам че така ще е по-добре или пък ако искате пишете постове с отзиви и контакти, а аз ще ъпгрейдвам първия пост за да има цялата информация на едно място, а отдолу да има и лични впечатления... Кажете как би ви допаднало повече?
Last edited by lenny on Tue Apr 19, 2011 9:50 pm, edited 9 times in total.
Image
Един за всички, всички за един!!!

milly vanilly

Re: С грижа за децата

Post by milly vanilly » Fri Jul 23, 2010 2:01 pm

браво Ленка , страшна си :clap: :yahoo: Само дето на мен , поне на този етап докато живея в Англия ;) не ми вършат работа тези доктори :) Но пък не се знае , нали планираме да се върнем в БГ ;)
Но пък ще бъде много полезно инфо за останалите :yahoo:
Image
Image Image

Мишанка

Post by Мишанка » Mon Jul 26, 2010 5:21 pm

Лени, имам лични впечатления от д-р Ковачев и д-р Драганов - много интелигентни лекари и хора. :thumbup: Двамата си падат малко чешити, но само печелят от това. :)
Още с отварянето на този раздел, си го представях като авторитетна препоръка за добри специалисти в областта си. Темата става супер!

lenny

Post by lenny » Mon Jul 26, 2010 6:45 pm

Мишанко, много се радвам че впечатленията ни се припокриват :yahoo:, но пак да напомня, че чакам и от вас предложения и препоръки, за да бъдем още по-полезни :yahoo:
Image
Един за всички, всички за един!!!

Post Reply