Клуб по интереси и разни други занимавки

Moderator: Fireball

dara26

Клуб по интереси и разни други занимавки

Post by dara26 » Sun Oct 02, 2011 10:37 am

Мили другарчета , отдавна се каня да предизвикам тая темичка , още повече ,че Крушланд е населена с крушки творци , дейци и откриватели :yahoo:
Играчките в магазините от скъпи , по-скъпи , дечицата преситени с механики и техники , прокрадва се и глад за истински забавления..... :eh: :problem: :|
Толкова с апокалиптичната картинка :mrgreen:
Иска ми се това да е мястото , където да споделяме идеи и всякакви други хрумки /може и нелични, а просто придърпанки отнякъде :roll: / , с които поне да се опитаме да създадем у децата си усет за красивото , уважение към собственоръчно изработеното или просто да раздвижим мисълта и изобретателността им :D
Че дори и "да не оставяме децата без работа" ;) , каквото е и мотото на безценния сайт :thumbup: , с който давам началото на тази темичка

http://krokotak.com/

Тук има много хитри идейки освен как да подсещаме творчеството у малките сръчковци :thumbup: , то също и как да поднесем храната им достатъчно интересно , че да лапат с вдъхновение :D .
Надявам се забавата да обхване не само крушленцата , но и големите крушове и крушки :daisy:
Image

gala03

Re: Клуб по интереси и разни други занимавки

Post by gala03 » Sun Oct 02, 2011 2:59 pm

Дарче, ще следя темата с удоволствие :thumbup: Всякакви идеи са ни добре-дошли, особено през наближаващата зима :think: Тогава ми е най-трудно да запълвам времето на Ивка- с нейната неизчерпаема енергия :crazy: :crazy: Досега рисуването, реденето на пъзели, направата на глинени фигурки по отливки, низането на гердани и т.н. вършеха работа..., последната зима взехме и грънчарско колело- доста свещници и чинии направи :lol:
От страницата на сайта виждам, че и госпожите в училище го ползват ;) - в петък си правиха посочената учебна програма :thumbup: Даже вече си я е надписала и виси на едно от чекмеджетата :daisy:
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

Илче

Post by Илче » Sun Oct 02, 2011 8:33 pm

Гале - направо съм в захлас, че имате грънчарско колело. Може ли малко повече инфо - откъде го взехте, колко е голямо, ако има някакъв линк на магазина.....страхотна идея!

Ние пък имаме малък трамполин в хола - през зимата го изваждам ( диаметър 1м) и само така спасявахме положението с енергията на Виктор и неговите гостенчета - от трамполина на дивана, от дивана скачат на трамполина от там на столовете. Взехме и маса за джаги (футбол) не е от най-големите, но също много добре се котира и убива поне 30-40 мин време за игра. Сега се замислям да взема детска стойка за кош-баскетбол и да го сложа и него в хола, обаче тук се оказа, че такова чудо няма :think: , в щатите е направо май задължителна играчка, обаче тук не са чували и тва си е .Въобще моята идея за спасяване на положението е да си превърна хола във физкултурен салон (колкото и да е малък) и да се надявам, че първо ще изпотрошат "уредите", а чак след това мебелите :lolno:
ImageImage

rumix

Post by rumix » Sun Oct 02, 2011 8:48 pm

Даре, браво за темичката, наистина полезна! :yahoo:

Илче, такъв баскетболен кош видях наскоро в Джъмбо- дори беше ограден отстрани с мрежи, така че топката да не хвърчи навсякъде- идеален за хола ви, ако е голям :mrgreen:

gala03

Post by gala03 » Sun Oct 02, 2011 9:00 pm

Илче, ето това ни е грънчарското колело:

http://detski-igrachki.com/product_info ... ts_id=5072
Трамплинът е добра идея :thumbup: За джаги не знам, но Ивка много играе по увеселителните паркове въздушен хокей. Бях видяла, че има такъв в Хиполенд, и го обмислям за подарък от дядо Коледа ;)
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

Илче

Post by Илче » Sun Oct 02, 2011 11:56 pm

Гале - поръчката вече е предадена на дядо Коледа, остава само да вземе самолетчето и да дойде като стане време :thumbup: :yahoo: Въздушният хокей също влезна в употреба, но ние взехме един миниатюрен вариант.....
ImageImage

dara26

Post by dara26 » Mon Oct 03, 2011 10:05 am

Илчони ,в БГ има баскетболни кошове- и ние от Джъмбо сме взели , но е само табло с мрежа и топка и има приспособление да се качва тук и там.
Ама ти сега не се отклонявай от основната мисъл на темата :eh: ,а сподели холандския опит има ли там час по "труд и творчество" /както му викаха тук някога ;) / и какво успяват да направят децата с три есенни листа , два жълъда и пет клечици примерно :D
Image

Илче

Post by Илче » Mon Oct 03, 2011 3:54 pm

Има, обаче едва ли се прави нещо кой знае колко по-различно от това, което сме правили в БГ ( а аз за срам даже и отва съм забравила как сме го правили :oops: ), тук Виктор правеше разни пиратски кораби от кутия за яйца като палуба и върхо нея за матча на тоалетната хартия вътрешната картонена ролка :lol: , и разни гнезда на птиченца от шака пълна със памук и т.н.......
На гимнастиката пък видях много годтини игри - едната се казва "пица" - всяко дете ( или група деца) си определят каква съставка са на пицата (кашкавал, домати, кренвирши и т.н). Един се определя за водещ на играта. Начертава се кръг избира се кой да стои вътре. Водещият вика " кашкаваааал" и децата кото са кашкавалчета, трябва да бягат до кръга да пипнат с ръка очертанията му, а детето в кръга трябва да се опита да пипне колкото може повече от децата. Децата, които са били докоснати от него влизат в кръга, останалите се връщат на местата. После водещият вика " кренвиирш" и децата кренвирши тичат към кръга за да го пипнат, а децата в кръга се опитват да ги хванат. Ако се викне "пицааа"всички съставки тичат заедно към кръга. Голяма веселба пада ( не знам дали успяхте да разберете по моето описание играта).
ImageImage

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Oct 03, 2011 5:17 pm

Galka това грънчарско колело е много забвано и ще го купя със сигурност, но Пепи е още малък.
Image

Иленце, аз ти казвах, че взехме баскетболен кош. Забавлява се определено, но някой трябва да играе с него. Провери Амазон http://www.amazon.com/Little-Tikes-Easy ... 036&sr=8-2, нашия е подобен, но следващата височина.

Тук магазините за крафт и хоби имат неизчерпаеми идеи. Влизаш с голямото протмоне и се загубваш :)
http://www.michaels.com/Kids-/-Teachers ... lt,sc.html
http://www.hobbylobby.com/project_inspi ... ration.cfm
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

dudence

Post by dudence » Mon Oct 03, 2011 11:14 pm

Дари, страхотна темичка :yahoo: :clap:
Ще следя с удоволствие, а когато имам какво- ще споделям :thumbup:
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

Post Reply