Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 2

Moderator: Fireball

Post Reply
Mileto

Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 2

Post by Mileto » Tue Dec 20, 2011 12:33 pm

Това е нашата втора уютна темичка,посветена на нашите дечица
и грижата за тях!

Първата донесе толкова помощ, безценни съвети
и подкрепа на всички майчета и татковци! :yahoo:

Ето я: viewtopic.php?f=24&t=38

И както е казал тати Квази, НЕКА

Quasimodo wrote:....намираме повече радост и щастие smiliesSet1228 в отглеждането на едно дете, отколкото тревоги и главоблъсканици ...

За да имаме едни усмихнати, прекрасни, неповторими деца! :yahoo:

Image
Image It's a small world after all Image

milly vanilly

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by milly vanilly » Tue Dec 20, 2011 12:44 pm

Айде пу, първаааа :daisy:

Милееее :yahoo: супер си ! :yahoo:
Image
Image Image

lenny

Post by lenny » Tue Dec 20, 2011 2:22 pm

Еееееее снимката е веднъж!
А защо ли ми напомня на някой това Жълтурче ..... на някой, който скоро ще започне да чете тук :D :mrgreen: :lol: :yahoo:
Благодарим ти Миленце и дано и тази тема бъде полезна и прекрасна като първата.
Image
Един за всички, всички за един!!!

dudence

Post by dudence » Wed Dec 21, 2011 12:11 am

:yahoo:
Прекрасно къдраво и усмихнато посрещане в новата тема :daisy:

Да си пожелаем много скоро всички крушки до една да четат и споделят тук :thumbup:
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Dec 21, 2011 7:07 pm

Цоп и от мен тук :daisy:

Аз искам да помоля Лорка и Мила да помогнат в разчитането на тия хемоглобинови мистерии. Рових доста из нета и ще сложа тук да разсъждаваме- кое и колко е нормално или ниско!

http://www.aafp.org/afp/2001/1015/p1379 ... 15p1379-t1 тук има таблици според които на 6 месеца нормалния хемоглобин е около 126 g/L, правилно ли чета?

The hemoglobin level is expressed as the amount of hemoglobin in grams (gm) per deciliter (dl) of whole blood, a deciliter being 100 milliliters.
The normal ranges for hemoglobin depend on the age and, beginning in adolescence, the gender of the person. The normal ranges are:

Newborns: 17-22 gm/dl

One (1) week of age: 15-20 gm/dl

One (1) month of age: 11-15gm/dl

Children: 11-13 gm/dl

Adult males: 14-18 gm/dl
Adult women: 12-16 gm/dl

Men after middle age: 12.4-14.9 gm/dl
Women after middle age: 11.7-13.8 gm/dl

All of these values may vary slightly between laboratories. Some laboratories do not differentiate between adult and "after middle age" hemoglobin values.

тази е ценна табличка http://wps.prenhall.com/wps/media/objec ... p.%20B.pdf според която братята Британци смятат, че 6 months–2 years 10.3–12.4 са нормалните стойности.

ето и бразилците:
Image

тук има таблички и доста подробни обяснения също:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html

Аз лично не съм сигурна, кога и какви стойности са повод за безпокойство.

Та, тъй чета и расъждавам, помагайте :)
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Quasimodo

Post by Quasimodo » Wed Dec 21, 2011 10:37 pm

Вихрогончева smiliesSet1228 , английското е в g/dl, което автоматично отива на 103-124 g/l.
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Dec 21, 2011 11:11 pm

Quasimodo wrote:Вихрогончева smiliesSet1228 , английското е в g/dl, което автоматично отива на 103-124 g/l.
добре, че ми каза :mrgreen: нямаше да знам.

Абе шморц, въпроса ми е следния: Лорка рече че на Жорето му бил нисък 110, а Ванилка 87 бил ОК та искам да разбера в крайна сметка колко е нисък е ниския хемоглобин и кога се нуждае от сериозно лечение, не само сменяване на диетата???
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Quasimodo

Post by Quasimodo » Wed Dec 21, 2011 11:28 pm

'ми к'во се чудиш, като навсякъде мненията кажи-речи съвпадат :think:
Не знам, кое е нормално. Мога да кажа единствено, какви са стойностите на хемоглобина на Огънчето smiliesSet1228 седмица преди да навърши една година и девет дни след като я навърши. Съответно 103 и 126 g/L. Не бях обръщал внимание, но явно този параметър се влияе лесно от сравнително невинни фактори щом в рамките на 20-на дни има подобна голяма разлика в стойностите му :think:

Най-просто казано по детски, хемоглобинът според лекарите трябва да е да речем между 103 и 130 :mrgreen:
На последното изследване на Огънчето smiliesSet1228 , което е направено на апарат произведен в USA и съответно с оригинален софтуер, граничните нормални стойности са посочени като 105-180 g/L
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Dec 21, 2011 11:46 pm

граничните нормални стойности са посочени като 105-180 g/L
ихааа, това помежду което е, е работа за нас, да го дъвчем. Явно е че те се впечатляват от стойности наполовина от посочените. Дадох Бразилската таблица, тъй като само там намерих кога се лекува и при какви стойности. Герганка беше с 113 на 1 година и според педи беше абсолютно ОК :daisy:

milly vanilly

Post by milly vanilly » Thu Dec 22, 2011 1:26 am

Абе Ванх, не знам и аз ...ама тогава така ме беше подпушилооооо :crazy: всички таблици ги знам , всеки ден ги гледах , очите ей такиви ми бяха станали :shock:
Сега , резултата 87 на Никол в БГ и проба взета от пръста . Което тук не искаха да ми го признаят. Това едното !!! Като изчетох де що имаше, нищо не открих, защо и има ли значение дали от вена или от пръст. Но, тука категорично ми отхвърлиха резултата ! И понеже не искаха да го признаят , се бяха позапънали да й правят ново изследване :x Ама заради мен , да точно така , заради мен направиха компромис. Докторката каза че не би го направила за Никол, защото според нея тя била напълно здрава . Вида й, жизненост, кожа и цвят на лицето, очите ....поведението й , абе въобще всичко . За нея детето е здраво!
Второ- този резултат дори верен, за нея не беше тревожен :wtf: Е, леко занижен . Но чак пък да се вдига такава паника :shock: Което било нормално след прекаран вирус, инфекция или настинка , каквато очевидно сме имали . Абе с две думи, не се разтревожи жената 8-)
Но ме разбира като майка,и родител , и заради мен ще го направят. Та така, взеха й кръв от вената . Резултата , вече не помня колко беше , но над 100 ...108 или нещо такова . Което за тях също беше в граници т.е. ОК. питах Питър, ма и той колко мене помни :lol: За протокола след 6 месеца пак контрола , да видим тогава каква ще я накъдрим :) По мои сметки се пада през март :P
Image
Image Image

Post Reply