Захранване

Moderator: Fireball

dara26

Re: Захранване

Post by dara26 » Fri Jan 11, 2013 4:42 pm

Само насочвам внимание , ако някоя захранваща Круша е пропуснал тези изпитани Крушени идеи :thumbup: /като от онази рИклама- Мммммм , вкусноооо....и полезноооо ;) /
viewforum.php?f=22
Image

Yossy

Post by Yossy » Sat Jan 12, 2013 12:37 am

Дарюшин понеже предполгам че е насочено към мен ;) , ама може пък и към Кари :roll: ;) знам ли :lol: :lol: :lol: :lol: та да кажа, че дори не знаех за съществуването на тази темичка...... :crazy: аз в общите теми, някой и друг Щрак, леко захранване и туй чета и то набързо....
Image

dara26

Post by dara26 » Mon Jan 14, 2013 8:41 am

Насочено е към всички Круши , имащи бебета , деца и подрастващи от 6 месечна възраст и нагоре ;) А рецептичките са наистина много простички и леснички , но за това пък добре систематизиранки според възрастта на дечковците :shifty: /"Свалени " са от едно книжле , приличащо вече на баничка :mrgreen: от многократната му употреба ;) /
Image

caritas

Post by caritas » Sat Jan 19, 2013 6:17 pm

Мате, Дари, Йоси, мерси за информацията и идеите! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Купих аз няколко пюренца и каши от Вис Виталис и ДМ, така да има за всеки случай и готови. Но днес захранването на Анна започна успешно с три лъжички домашно пюре от тиква, разредено с малко кърма. Омете ги така, сякаш цял живот това е яла, и то яла с лъжица ;) (лъжичката беше пластмасова на Авент), след което нададе недоволен вик за още, но повече не посмях да й дам като за първи път. Утре - повече. Дори не успя да се омаже, доброто ми дете. :daisy: :daisy: :daisy:
Тиквата е домашно производство, кестенова, малка (с размерите примерно на помело), страхотно вкусна и сладка. Сварих я на пара, освен количеството за днес сложих и малко в хладилника за утре, а с другото напълних формички за лед и половин контейнерче на Авент ги сложих във фризера. Ще видим как ще се разбере Анна и със замразената тиква, защото възнамерявам да я използвам освен за самостоятелно хранене, и за добавяне към други храни, ако е вкусна и малката я яде.

Въпросче - кое освен картофа не става за замразяване? Примерно морковът става ли? Ами плодовите пюрета - круши, ябълки?
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

"И КАТО МИНАВАТЕ ПРЕЗ АДА, НЕ СПИРАЙТЕ ДА ВЪРВИТЕ!" - ЧЪРЧИЛ

Image

Image

dara26

Post by dara26 » Sat Jan 19, 2013 10:27 pm

Браво Кари или по -точно браво Ани! ;) Любопитството е голяма работа , особено пък при захранването :D Малката откривателка на света , викаш , добре е приела Нещото по-различно от мама ;) Добре сте започнали с тиква , картофът пък е другата алтернатива.
Не знам нищо за замразяването , защото не съм прилагала на зеленчуци, освен замразяване на бульон и сварено пилешко.
По акото най-добре ще разбереш как малкото организъмче приема нововъведението :roll: /ако има проблем , съответният екскремент се разстройва :problem: /
Image

caritas

Post by caritas » Sat Jan 19, 2013 11:05 pm

dara26 wrote:Браво Кари или по -точно браво Ани! ;) Любопитството е голяма работа , особено пък при захранването :D Малката откривателка на света , викаш , добре е приела Нещото по-различно от мама ;) Добре сте започнали с тиква , картофът пък е другата алтернатива.
Не знам нищо за замразяването , защото не съм прилагала на зеленчуци, освен замразяване на бульон и сварено пилешко.
По акото най-добре ще разбереш как малкото организъмче приема нововъведението :roll: /ако има проблем , съответният екскремент се разстройва :problem: /
Дари, с нейното акане веднъж на няколко дни, че и до седмица, бая трудно ще се ориентирам. :D В интерес на истината, очаквам от тиквата да се поразхлаби, това и беше причината да започна с нея, а не с картоф, но днес точно преди да опита новата манджа беше напълнила памперса, та сега не знам каква нова програма ще си нагласи. :) Ама пък то от няколко лъжички не вярвам кой знае какъв ефект да се получи, може би следващите дни, като увелича количеството.
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

Image

Image

Yossy

Post by Yossy » Mon Jan 28, 2013 11:37 pm

да си кажа за замръзяването.

Първо да поздравя сладката Анна, която е облизала тикават :clap: :lol: :lol:

Аз не съм замръзявала много, много.....но плодове спокойно можеш да замръзяваш...от зеленчуците......какво да ти кажа. Аз готвех на много малки порцийки и бях луднала защото само за един ден и така ми се събираше непрестанно готвене като откачена.....докато шефката не ме светна, че мога да готвя за два дни....и половината се изяжда днес, а другата седи в хладилника......ама това май е за по-късен период.......та, да се върна на началото.......просто по малки количества правех и се изяждаха веднага. Сега замръзявам месото в малки контейнерчета

на добър час!!
Image

caritas

Post by caritas » Tue Jan 29, 2013 9:20 pm

Сладката Анна облиза и картофа, и морковче си хапна вече, добре върви всичко, лапа здраво и се кара за още. :D
А днес само като я настаних в шезлонга, където яде, почна да нарежда: Ам-ам-ам-ам-ам! :lol: :lol: :lol:
Замразих и морков, освен тиквата, добре се прие. А тиквата е направо хит, замразена, прясна, печена (и такава яде веднъж - Мате, включвам елементи от педагогическото захранване, само дето изяде според мен доста по-големи количества от тези, за които говориш ти ;) ). Прибавих я и към картофа, и към моркова.
Иначе от самото начало готвя за минимум два дни - тиквата първия ден беше прясна, втория - от хладилника, третия и четвъртия - замразена; морковът - също. Картофи варих също през ден, не е много вкусен вчерашният картоф, но горе-долу бива. Но да готвя всеки ден по една стиска манджа - а, не. :crazy:
Ще замразя плодово пюре от ябълки и круши и отново тиква, когато тази се изяде. И без това домашни запаси много нямам, доста неща ще са от пюре, поне докато не излязат сезонните. Между другото, "преслушах" пюретата и кашите на Бейбилав (марката на ДМ) - ми изглеждат прилично, пък са доста по-евтини от тези на Хипп например, ще ги видим на вкус как са. Взела съм няколко пюрета от различни марки - пащърнак, ябълки, моркови, круши, мисля да ги пробвам полека - лека, за да видя как ще се приемат и да знам какво да взема за запас. По-късно ще купя и такива с тиквичка, броколи, карфиол, спанак, плюс слива на Гербер - май единствената марка пюре от този плод, в която няма ориз, грис и какво ли още не.
Абе не е чак толкова сложно. Засега детето яде и ушите му плющят, нататък ще видим. Ако е като мен, гладна няма да остане. :lol:

П.П. Даре, всичко е наред на другия край на веригата, даже като че ли малко се увеличи честотата на събитието. ;)
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

Image

Image

Mileto

Post by Mileto » Tue Jan 29, 2013 9:32 pm

Кари, чета те и мед ми капе. Детето ти е прекрасно, разбрано, ящно, а ти си най-прекрасната спокойна майчица, която скоро съм срещала. Всичко ти е спокойно, обмислено, разумно, ненапрягащо. Програмата ви е страхотна, справяте се супер със захранването. След време, като ми се наложи да си припомням, ще чета опита ти с удоволствие.

Да те питам - имате ли нужда от прясна домашна тиква. Ако да, кажи да видим как можем да ви подхвърлим една.
Image It's a small world after all Image

Илче

Post by Илче » Wed Jan 30, 2013 9:46 am

Кари - удоволствие е да се чете как сладко хапва това малко послушно сладкишче Анна! :yahoo: :yahoo: Чудесно се справяте и двете :yahoo: Аз замразяванто го правя най-вече с пресни сезонни заленчуци във фризера и разни пресни подправки, като ми останат. За готвенето и аз готвех (и сега) за около 2 дни напред и съхранявах в хладилника, защото и двамцата се мръщеха на каквото и да било замразено.Както сте почнали аз предполагам, че Анна ще увеличи количеството доста бързо и няма да ти оставят огромни количества.
Иначе знам, че грах и леща се замразяват много добре, мисля, че от плодовете банана не ставаше за замразяване :thumbup: Аз нали ползвам на Авент машинката на едно - за готвене на пара и блендер, та това прави яденето точно като за 2/3 порции наведнъж и за максимум 15/20 мин (и само се и изключва и дава сигнал) и затова аз ги правех всеки ден пресни без хамалогии и връткане. Аз все още я ползвам тази машинка вече 3 години за всекидневните супи на Тони и Вики, че друг начин да им пробутам зеленчуци (различни от краставица и домат) няма просто :crazy: Надявам се да не е много оф топик, обаче видях,че са пуснали на пазара подобна машинка (готвене на пара и блендер в едно) обаче за около 2 литра май и то на подобна цена като детската машинка....
ImageImage

Post Reply