Захранване

Moderator: Fireball

alex.svoi

Re: Захранване

Post by alex.svoi » Wed Jan 30, 2013 4:17 pm

Кари :yahoo: и тук да кажа колко се радвам на Анчка :thumbup: Ами има си апетит момиченцето и всичко е по-лесно и приятно :thumbup:

Аз замразявам месо - пилешко варя на пара, имам същият уред на Авент като на Илчето и по-удобна вещ от него няма :thumbup: ;) Иначе готвя всеки ден, не ми тежи.Каквото на нас почти такова и на Алекс :thumbup:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

caritas

Post by caritas » Fri Feb 01, 2013 9:30 pm

Благодаря ви! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Значи практиката ще покаже какво и как. Засега се справяме прилично. Вчера и днес хапна пащърнак от бурканче на Хипп, и аз го опитах, то хич не е лошо това нещо бре! ;) И понеже дадох малко, си дояде с кубче морков и кубче тиква плюс малко кърма.

Хм, излязоха й около устата дребнички пъпчици, точно там, дето се маже с пюрето (яде много прилично и чисто като за бебе, но все пак). Подобни имаше, като започна много да се лигави и педиатърката каза, че са от това. Не съм толкоз обезпокоена, че да се юрна на преглед, а и другата седмица така и така сме на консултация; даже съм почти сто процента убедена, че е от пюретата. Излязоха й на четвъртия ден на картоф и пак на четвъртия с морков (по 4 дни давам новата храна), така че според мен не е реакция към храната, дано не греша. Завяхват бързо, в рамките на деня.

Миле, да, тикви приемаме всякакви, благодаря ти! :yahoo: Мисля направо да дойдем на крака да си я приберем. ;)
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

"И КАТО МИНАВАТЕ ПРЕЗ АДА, НЕ СПИРАЙТЕ ДА ВЪРВИТЕ!" - ЧЪРЧИЛ

Image

Image

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Sat Feb 02, 2013 10:34 am

Кари, и според мен няма нужда да се притесняваш - просто е чувствителна кожата около устата и е нормално храната да я дразни, колкото и чисто да си хапва. Плакни с водичка и това е :yahoo:
Image Image

caritas

Post by caritas » Sun Feb 03, 2013 12:34 pm

Мерси, Мате! :yahoo:
Днес й направих домашно пюре от пащърнак - леле, няма такова настървение!!! :crazy: :crazy: :crazy: Лапаше като невидяла храна. :lol: :lol: :lol: Вчера ми намериха тоя пащърнак, едни съсухрени дребни 6-7 коренчета - едва ги обработих снощи, за една бройка да ги хвърля направо, вместо да се занимавам, пък и много фира имаше и остана колкото за едно пюре само, ама си казах - айде, така и така си дадох тоя труд, да пробвам какво ще се получи. Е, заслужаваше си цялото пипкане, детето направо обезумя от възторг. :daisy: :daisy: :daisy: Излапа пюрето от пащърнак и кърма, дояде си на балкона ;) и откърти, сега спи, да видим докога. Ами ще се готви и това е. Бурканчетата ще стоят за всеки случай.
В тази връзка исках да питам нещо за продуктите за готвените храни. Домашните ясно - за тях мога да съм що-годе спокойна. Обаче какво мислите за храните от пазара, на които сега им е сезонът - например броколи, карфиол? Пак опрях до чуденката кое е по-малкото зло. Мате, ти май си давала всичко, вярно, че при теб в по-малки количества, но то и аз няма да започна с половин пюре. Руме, и за теб знам, че си готвила, дай акъл и ти! Обръщам се основно към вас двете, защото бебетата ни са родени в един и същ период и съответно сезоните съвпадат, пък и знам, че сте готвили, но, ако някой друг може да даде съвет, слушам. Другият вариант е да търся био продукти, чудя се само колко ли са био... :think:
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

"И КАТО МИНАВАТЕ ПРЕЗ АДА, НЕ СПИРАЙТЕ ДА ВЪРВИТЕ!" - ЧЪРЧИЛ

Image

Image

rumix

Post by rumix » Sun Feb 03, 2013 1:50 pm

Да, Силве , и аз не им вярвам много на тия Био- мио... :roll: По това време съм готвила броколи, карфиол, червено цвекло... екстра си беше, на по-късен етап като вкарах грах, вземах от буркани, щото го виждам какъв е, има в Кауфланд един- много ситничък, млад грах и си играех да му беля грахчетата :shifty: но пък е разнообразие... Взимала съм и спанак, и го киснех по 1 час във вода... уж заради нитратите ( четох ето тук: http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p6940.html ) ... и те така :yahoo:

Margaritka

Post by Margaritka » Sun Feb 03, 2013 2:49 pm

Не съм Руми и Мата :mrgreen: и Кашо е роден малко по-рано, но така или иначе захранването му почна през ноември, т.е. все тая.
Никога не съм търсила т. нар. био продукти, защото съм убедена, че това е поредната измамна индустрия.
Освен това съм на мнение, че това дете няма да расте в био среда и е добре да свиква със зеленчуците и плодовете такива, каквито са. :thumbup:
Аз готвех в много сериозни количества, няколко различни манджи наведнъж. Разсипвах в бурканчета, затварях , оставях да изстинат и после пъхах в камерата. Съвсем спокойно можеш да го правиш, а когато ще го даваш добавяш кърма и бутер след като е размразено и топло, непосредствено преди яденето. :thumbup:
ImageImageImageImage

rumix

Post by rumix » Sun Feb 03, 2013 3:08 pm

Margaritka wrote:Разсипвах в бурканчета, затварях , оставях да изстинат и после пъхах в камерата. Съвсем спокойно можеш да го правиш, а когато ще го даваш добавяш кърма и бутер след като е размразено и топло, непосредствено преди яденето. :thumbup:
Да, и аз съм го правила, след като захраних с всички зеленчуци... а и до сега го правя с манджите, по съвет на Милето, когато й бяхме на гости полани за Коледа, че и тя го прави за Ади :mrgreen:

dara26

Post by dara26 » Sun Feb 03, 2013 3:11 pm

Кари , толкова ми е увлекателно да ти чета Захранавнето , че ми иде и аз да запримлясквам като Анчето :lol: А пъщарнака е верно любимец на децата , изненадана съм , че се намира по наши земи , спомням си Мили като че разказваша или пък Ванх ли да беше , че при тях е традиционно , аз купешко пюре давах такова още в началото и си спомням имаше голям успех ;) За домашни продукти аз примерно няма от къде да разчитам , единствено за домашни яйца съм "абонирана" , но пък на градския зеленчуков пазар винаги се намират баби , дето продават по една "стиска" продукция и едва ли са торили и пръскали много-много ;) , та съм спокойна , че не е чак толкова лошо качеството на пазарските продукти :thumbup:
...И на Илче с парата и на Маргото със бурканизирането на хранички ми хареса методиката :thumbup: , аз бях от групата на ежедневно приготвящите :crazy: ....
.....сега прочетох Румката и ми стана ясно що не съм правила и аз така- ми не съм била ходила на гости у Милето та да науча челен опит :mrgreen:
Image

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Sun Feb 03, 2013 4:14 pm

Щях да напиша същото, което е писала и Марги - захранвам с неща, които детето така и така ще яде по-нататък през живота си :yahoo: Баш био-продукти не съм взимала никога, просто гледам нещата да са сезонни и местни, а не вносни, доколкото е възможно. По това време на годината поради липса на избор от пресни зеленчуци се научих да взимам замразени (спанак, зелен фасул и грах основно купувах, а чушки, целина и разни други съм си замразявала и сама). Броколи и карфиол не съм си и помисляла да готвя, защото не ги обичам :problem: ама не виждам защо да не може. Зеле обаче съм давала - и кисело, и прясно :mrgreen: Пащърнака го открихме вкъщи именно покрай децата, миналата година имах късмет, че един дядо от нашия блок си беше посадил една леха в градинката, та си хапнахме чисто и вкусно... тази година обаче няма (не се намериха достатъчно ентусиасти да му го купуват на 10-15 лв/кг).
Готова храна не съм замразявала/затваряла в буркани, защото така и така у нас се готви всеки ден. Дори и в самото начало на захранването, когато внимавах повече да не давам съвсем всякакви продукти (прясно мляко, белтък и под.), да няма много сол и т.н., не ми е било проблем да извадя малко вече сварени зеленчуци преди да добавя неподходящите за бебе съставки.
Image Image

Yossy

Post by Yossy » Mon Feb 04, 2013 12:53 am

ФФфффффключвам ;) се и аз за био продуктите и пазарските продукти........иди ги гони, да си сигурна, че са толкова био, а не са от същата градинка просто пакетирани в друга хартия....Аничка има нужда от всичко, за да се адаптира в живота. Обикновено ти си много по--------смела да го кажа, а виждам, че се чудиш в момента....
Значи броколите са невероятни........Анджелка харесва и карфиол. Прибави няколко дни по лъжичка към другите храни които познава и после можеш да й направиш супер карфиолена крем супа......охаа как ще й се зарадва, с малко масълце.... :thumbup: чушки също. Казват малко да се внимава с червените чушки, ама пък те са по-сладки. също трябва да ги опитваш да не са люти. Изпичам ги във фураната, обелвам и замръзявам. после си режа от тях като реша да ги ползвам. Грах дето Руми май каза, че го белела...... :crazy: ужас! това е робски труд.....аз знаеш ли какво правех с граха? Минавах го през цедка. търкам с лъжица отгоре, докато останат само люспите, а другото е сатанало на пюре. Има също едни сладки картофи. Мисля, че ги има и в БГ и казват, че децата много ги харесвали.

Та, такива ми ти работи......и аз и до сега приготвям нещо за по два дни максимум......е, преди няколко дни й правих една запеканка със заливка отгоре и я направих дооооооста, та отиде и във фирзера......
Image

Post Reply