Захранване

Moderator: Fireball

rumix

Re: Захранване

Post by rumix » Fri Mar 29, 2013 10:21 pm

Браво, Силве! Страхотно се справяте с Ани! От тук на сетне вече става по-лесно. Където и да излезеш с нея навън и да нямаш ядене, с едно захранено дете, все ще се намери какво да й се поръча , ако ще и в Дивака :mrgreen: :lol: :daisy:

alex.svoi

Post by alex.svoi » Sat Mar 30, 2013 1:15 am

Кари :yahoo: страхотно подреден пост си написала :clap: Браво на Анна и на мама :thumbup: Ящно детенце си имаш пу-пу, здравичка да е :thumbup:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

caritas

Post by caritas » Sat Mar 30, 2013 12:22 pm

rumix wrote:Браво, Силве! Страхотно се справяте с Ани! От тук на сетне вече става по-лесно. Където и да излезеш с нея навън и да нямаш ядене, с едно захранено дете, все ще се намери какво да й се поръча , ако ще и в Дивака :mrgreen: :lol: :daisy:
Абсолютно! Особено както маа картофи на корем! :lol: :lol: :lol:
DARE.CHANGE

ДЕН СЛЕД ДЕН

"И КАТО МИНАВАТЕ ПРЕЗ АДА, НЕ СПИРАЙТЕ ДА ВЪРВИТЕ!" - ЧЪРЧИЛ

Image

Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Apr 22, 2013 5:54 pm

Отдавана се каня да сложа това и все забравям:

Оригиналът: http://www.thealphaparent.com/2013/02/t ... -jars.html на английски

и на български: http://networkedblogs.com/Kb43F
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Apr 22, 2013 10:42 pm

а има и продължение от днес http://zabliznacite.wordpress.com/2013/ ... ki-pureta/
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Pippi_M

Post by Pippi_M » Mon May 13, 2013 2:24 pm

Здравейте, Крушки!
Дойде му времето и аз да пиша в тази тема.Изчетох всичко дотук и си записах важни неща.Благодаря ви за споделеното! :yahoo:

Реших се да захраня Криста толкова рано по няколко причини( отговарям на Ванхи и Мирка)кърмата ми намаля драстично ,2 пъти дневно изцеждам едва по 20 мл,а последните няколко дни дясната почти пресъхна, Събирам капка по капка, за да мога поне да слагам в пюретата.След 4-я месец запасите в организма на желязо и вит. Ц намаляват рязко, а имайки предвид моето оскъдно и еднообразно хранене по време на бременността, просто не ми се рискува да докарам анемия на детето.Имам 2 подобни примера около себе си и доста се понаплаших.Освен това Криста изобщо не изпива по необходимите за възрастта 150 мл мляко и дрешки, които отдавна беше израстнала отново и стават.
И така започнахме с 2 лъжички картофено пюре, на следващия ден 5, после 10.Отначало и хареса, но на третия ден не успях да го разбия добре и като усети бучиците започна да плюе и чак се разплака.Дадох и 1 ден почивка и подновихме опитите, стигнахме до 50 мл и дохранвах с АМ. На 10-я ден започнах да прибавям пюренце ранни моркови пак с постепенно увеличаване на количеството, така 5 дни, докато стигнахме 80 мл.Преди 2 дни вече опита и тиква, но в чист вид никак не и допадна, затова я прибавям към картоф и морков.Дотук с най- голям успех хапваме пюре тиква с картофи на ХИП.Има моменти, в които губи търпение доскучава и, започва едно голямо швъкане и следва преобличане и на двете ни, но мисля, че постепенно ще се справим с това.Положителна промяна е, че вече ака всеки ден, а не като преди- през ден-два.Все още не можем изцяло да заместим обедното хранене, но не мисля да пришпорвам, когато-тогава...
Сега съм и замислила пащърнак.Чудя се след навършване на 5-я месец мога ли вече да включа каша и каква трябва да бъде?И още 1 въпрос - нормално ли е сутрин Криста да се събужда с почти сух памперс, при положение, че спи от 20.30 до 6-7ч ?
Image
Щастието е като пеперуда - не е нужно да го гониш,то само ще долети и тихо ще приседне на твоето рамо...

rumix

Post by rumix » Mon May 13, 2013 2:45 pm

Пипи, справяте се чудесно с Криста! Няма нищо толкова фатално, че започваш да я захранваш по-рано. Навремето съм захранвала Марти от 2-рия месец, а я какъв левент стана! Пък когато ти отказва пюрето, не се кахъри- давай си млекце, един ден пропуск не е от значение. За каша бих те посъветвала да навърши 6 м. и тогава да почнеш с ориз , елда... безглутеновите... Нищо че й стават дрешките на Криста, не я напомпвай... и Краси си носи панталонките от 1 г. - като 7/8 вече :mrgreen:
Относно сухия памперс- това е чудесно. Просто по-рано се е развила мускулатурата, която изпразва пикочния мехур и детето си стиска докато спи. Краси чак към 1.5 г. се събуди със сух памперс. На моя позната дъщеря й беше като Криста, от 6 м. спря да пишка нощем и на година и 2 месеца махнаха и дневния памерс. :yahoo:

Pippi_M

Post by Pippi_M » Mon May 13, 2013 4:26 pm

Ето и снимка на омазаното, но много щастливо момиче:
Krista s piure.jpg
Krista s piure.jpg (47.74 KiB) Viewed 1991 times
Image
Щастието е като пеперуда - не е нужно да го гониш,то само ще долети и тихо ще приседне на твоето рамо...

rumix

Post by rumix » Mon May 13, 2013 5:56 pm

Да я изям, сладкишка! :mrgreen: :yahoo: :daisy:

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Mon May 13, 2013 8:37 pm

Ей с такава :D усмивка съм от сладка Криста!
Подкрепям Руми - като не иска пюре, не я насилвай, давай млекце, ако не на следващия ден, по-късно пак ще си хапне с кеф.
За кашите - може да изчакаш до 6 месеца, но ако ти е много притеснено, че не наддава като първите месеци (което между другото е напълно естествено, няма как всеки месец да дърпа по кило, че ще стане слонче на годинка), може да дадеш и каша след някоя и друга седмица. Като за начало - безглутенова и еднокомпонентна.
За сухия памперс и аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. Ника например започна да ми се буди съвсем суха на 8-9 месеца (трябва да погледна за по-точно кога е било, но си спомням, че бях доста учудена и дори питах тук като теб не е ли рано), а преди това поне няколко месеца пишкаше само по веднъж през нощта, и то не по много. Не трябва да забравяш и че сега е топло и голяма част от течностите се изпарява през кожата и от дишането.
Image Image

Post Reply