Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 1

Moderator: Fireball

alex.svoi

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by alex.svoi » Tue Dec 13, 2011 7:40 am

Наде :yahoo: благодаря :yahoo: сестри, лекари...ама е съвсем друго консултацията с вас :thumbup:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

Mileto

Post by Mileto » Tue Dec 13, 2011 11:30 am

Мире, много добре са го казали каките преди мен. :mrgreen:
Я си представи, че миналия път, като сте я мерили, е била с празен памперс. Сещай се къде стои богатството и трупа килограми. :lol:
А сега примерно е мерена на празни чревца. И хайдее, проблем, Хюстън!

Екстра е детето! :thumbup:
Image It's a small world after all Image

Петя

Post by Петя » Tue Dec 13, 2011 7:39 pm

Мирка, защо сте я мерили колко пораства за една седмица? Бебчетата си редуват периодите на порастване на сантиметри и на килограми. Мерене веднъж месечно е най-удачния вариант. Щом имаш кърма и тя изглежда доволна, не се тревожи, изчакай си редовната консултация! :yahoo: :yahoo: :yahoo: Иначе моя опит с 50 грама на седмица е и с двамата ми сина - на консултацията на 4 месечна възраст бяха качили по 200 гр (и двамата, точно на тази възраст), след което аз преминах на смесено хранене (явно особеност при мен, която със сигурност няма нищо общо с теб, защото аз нямах усещането, че имам много кърма, а по-скоро малко.... и така).
Image
Image
Image Живея с радост, доброта, здраве, обич и благодарност!

Quasimodo

Post by Quasimodo » Tue Dec 13, 2011 7:57 pm

Мирка smiliesSet1228 и аз да си кажа думата, че бяхме на косъм да станем пословични в Крушландия с подобно на твоето притеснение.
Огняна smiliesSet1228 се роди 2850. На третата седмица си стоеше 2450. На месец и половина все още беше под теглото, с което се роди. В същото време спря да се храни през нощта - спеше си по 6 часа :shock: Накараха ни да я будим на сила, което ми късаше сърцето, но все пак бяхме притеснени :problem:
Личната лекарка все ни казваше да "заебем" кантара и да си гледаме здравото дете.
Е, на третия месец започна да си наддава нормално и на година си беше абсолютно в норма.
Кантарът е изключително голям враг на спокойствието на всяка майка!!! Бъди сигурна. По-точна мярка е твоето усещане за това, как се чувства детето ти. Вярвай само на нея :yahoo:
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

alex.svoi

Post by alex.svoi » Tue Dec 13, 2011 8:03 pm

Пете :yahoo: благодаря ти за споделеното. Никой не ме кара да я тегля всяка седмица ;) , при нас е кой кога иска е в началото препоръчаха всяка седмица за да се види дали бебето наддава. Но след тези 50г няма н-н да не я притегля другата седмица пак, за да ми е по-спокойно :thumbup: Значи и при твоите младежи е имало 50-ет грамово наддаване :?: Мисля си ако кърмата е недостатъчна бебето ще плаче и този плач няма как да се обърка :?

Квази :yahoo: благодаря ти за включването :thumbup:
Image

Lora33

Post by Lora33 » Fri Dec 16, 2011 10:52 pm

Алексче, напълно подкрепям Петето :thumbup:
Щом момата хапва и спи добре няма място за притеснение :yahoo: Мятай го тоя кантар далече и си гледай детето :yahoo:
В момента в който занесох нашия кантар в клиниката Жорко започна да дърпа много яко с растежа и килата, а майка му беше много по-спокойна :mrgreen:
Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Dec 19, 2011 8:06 pm

smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

alex.svoi

Post by alex.svoi » Tue Dec 20, 2011 12:09 am

Наде :yahoo: много полезен линк :thumbup: благодаря :yahoo:
Image

lenny

Post by lenny » Tue Dec 20, 2011 10:44 am

Девойки, дали да не направим нова Дзен тема :idea: - тази май стана доста обемна :)

Новата Дзен тема: viewtopic.php?f=24&t=352
Image
Един за всички, всички за един!!!

Locked