Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 1

Moderator: Fireball

.:.Demi.:.

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by .:.Demi.:. » Tue Nov 22, 2011 1:36 pm

Не съм чела темата подробно напоследък, трябва да наваксам...
Искам да ви попитам относно зъбките и хлуорните капки... Последните години определено се отхвърлят и аз нищо не съм давала, но голямата щерка се запознала с млад амбициозен зъболекар, от такова семейство и веднага я попитал какво пие брат и... Съответно ми звънна и и казах - нищо! Човек казал задължително да пие Зимафлор по 4к. във водичка или сок... Еее? Вкараха ме пак в чуденка... Давате ли вие нещо, милички?
Image

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Tue Nov 22, 2011 2:11 pm

Деми, аз нищо не давам. Още докато бях бременна с Мишо питах семейния ни зъболекар, после съм го питала и още два пъти - той каза да не давам нищо. А аз дотогава бях убедена, че трябва... Мнения разни, аз засега предпочитам да разчитам само на природата, пък то ще си покаже.
Image Image

Илче

Post by Илче » Tue Nov 22, 2011 6:24 pm

И при нас нищо не дават, само мият с паста за деца, в която има флуорид (аминфлуорид) един път на ден до 2 год. и после 2 пъти на ден. Преди доста време бях чула, че се спекулираше с идеята, че флуора моеж да се натрупва в организма и да предизвиква негатовни последици ( май беше за бъбреците). Обаче нищо конкретно нямам като статия или доказано мнение. Само знам, че преди са давали тук таблетки, а последните 10 години със сигурност не са....
ImageImage

nikol7972

Post by nikol7972 » Wed Nov 23, 2011 9:55 am

Деми и аз преди време бях питала за Зимафлуора. Ама така и не дадох,че много противоречива информация намерих.
То за здравето на зъбите мисля, че е генетично. Не знам.
Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Wed Nov 23, 2011 7:27 pm

Деминка, Герганка е взимала Зимафлуор. Не знам дали се дължи на това или е ген, но на 15 години е и няма нито един кариес, НО everything in moderation!!!.

Следващият път като ида при нашия педиатър ще го разпитам.

Ето малко инфо: http://www.webmd.com/oral-health/health ... uride-kids
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

.:.Demi.:.

Post by .:.Demi.:. » Thu Nov 24, 2011 2:26 pm

Благодаря ви, милички, за споделеното! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Реших да взема и да давам на първо време, едва ли ще навреди една опаковка. Другия месец сме на детски специалист, чисто профилактично и там ще сравня инфото...
п.п. За тези, които искат да си вземат такива капки се оказа, че ги има само в аптеките Марешки. /не знам по каква причина/
Image

Петя

Post by Петя » Thu Nov 24, 2011 7:06 pm

Момичета, според мен и според нещата, които съм чела, най-доброто за имунната система на малките деца е да не боледуват, да не са в контакт с болни, т.е. да не ходят на ясли... Естествено, ако човек няма избор, няма избор... Но имунната система заяква постепенно и деца, изложени на една и съща вирусна атака, които са на различна възраст, по-лесно се преборват по-големите, а не по-често боледувалите... Подкрепям мнението на Дари. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Деми, флуора не е най-прекрасния елемент от периодичната таблица по известни причини. Имаше такова схващане преди години, че е добре да се приема като добавка, но те бяха оборени... Не е лошо да се поразровиш по темата... Не бих давала на твое място. :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Image
Image
Image Живея с радост, доброта, здраве, обич и благодарност!

Yossy

Post by Yossy » Fri Nov 25, 2011 9:23 pm

Хайде да драсна и аз едно ЛИЧНо мнение.........някак си не ми звучи логично имунитета да идва от честото разболяване в по-ранна възраст...... За мен имунитет означава здрав организъм - (имунна система), който може да се преборва евентуално с по-слабите вируси....казвам с по-слабите, защото ако е нещо заразно, там шарки,-марки от тях спасяване няма..........Как може да е здрав организма на едно дете, което в месеца е болно поне по два пъти и му се предписва поне веднъж на два месеца антибиотик....че антибиотика съвсем разбива именната система.......нещо логиката ми куца тук, нали пак казвам - лично мнение.......И аз ще опра в един момент сигурно до яслата, ама ще видим какви ще ги върша тогава........

Просто сигурно е по-добре да си трая даже в момента :lol: :lol: :lol: :lol: ама като не ме здържа :lol: :lol:
Image

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Sat Nov 26, 2011 3:20 pm

И моето ЛИЧНО мнение се припокрива изцяло с това на Петя и Йосинка :yahoo:
Да кажа, че днес купих едно сиропче (имуностимулатор) за хлапетата, че откак стана есен и Мишо тръгна на градина, през 2-3 седмици взеха да ми кашлят и кихат. Сиропът е с прополис, ехинацея и вит. С - ще докладвам дали има някакъв осезаем ефект :mrgreen:
Image Image

alex.svoi

Post by alex.svoi » Sat Nov 26, 2011 11:31 pm

Майчета :yahoo: трябва ли да давам на Алекс нещо за засилване на имунитета през зимния сезон :?: :? В момента и давам Биогайа за коликите, която уж засилва и имунитета, но като свърши шишенцето няма да и давам повече от тях. Благодаря :yahoo:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

Locked