Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 1

Moderator: Fireball

alex.svoi

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by alex.svoi » Sun Nov 27, 2011 12:31 am

Мери :yahoo: :yahoo: :yahoo: Как е твоето юначе :?:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

Петя

Post by Петя » Sun Nov 27, 2011 6:53 pm

Мирка, кърма само, да! В нея е пълно с антитела. :yahoo: :yahoo: :yahoo: Хубаво го е казала Мери.
Image
Image
Image Живея с радост, доброта, здраве, обич и благодарност!

Yossy

Post by Yossy » Wed Nov 30, 2011 8:46 pm

хайде и аз като някоя развалена плоча да се включа без да съм експерт, ама смятам, че важното сега за Александричка е кърмата и чистият въздух - в смисъл разходките.....Смятам че е рано каквито и да било други добавки........
Е, не знам как седи въпросът с витамин Д.......мисля, че педиатрите го предписват, ама това е всичкото
Сега като се замисля, как се дава на млекопитаещо бебенце витамин Д??????? На някакви разтворими гранули ли е?
Image

rumix

Post by rumix » Wed Nov 30, 2011 8:58 pm

Йоси, вит. Д е на капки. Аз си изцеждах няколко капки кърма в една мъничка лъжичка и в нея капвах витамина.После отварях устенцата на Краси, като ги стисна леко отстрани и изливам течноста вътре.

Мелани

Post by Мелани » Wed Nov 30, 2011 9:23 pm

Добрите деца кротко си джиткат с проходилките. Моето я ползва да стои и малко да се помотае насам натам. Но пък тя му е идеална за каскади. До сега излизаше от нея гонейки някоя играчка - изскача с ръцете напред и надолу към пода. Пипне ли пода с ръцете, вече се е подпрял на страничните пръчки с крака и бутне, бутне и излезе. После кротко си продължи да си лази в някоя желана посока. Изправя се, потупа с ръцете но не може да продължи и му въздейства земното притегляне.
Днес го оставих за няколко часа и майка ми казва че има нов метод на излизане от проходилката. Не и обърнах внимание, докато не видях какви ги върши. Подпира се с краката на страничните опори дето са на кръст и на мускулите на ръцете са вдига и сяда на облегалката на проходилката. Позавърта се и се оглежда да се хван енякъде разгеле по лено излезе. Не знам колок ме разбрахте, но вече няма и спокойно ходене на тоалетна.
Нещо средно между здрасти и чао прави, но маха с ръка като от Политбюро важно, важно :mrgreen:
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Image

dara26

Post by dara26 » Thu Dec 01, 2011 8:28 am

Аз може ли нравоучително да си цитирам един мнооого ,много стар пост - даже мисля че това е второ или трето цитиране , щом някоя мама спомене думата "проходилка"
Мелче , с най-добри чувства и като те слушам какви изпълнения прави вече Стеф от нея ти препоръчвам просто да спреш използването й.Лично мое мнение е , че ако до сега е било забавно , вече е опасно. Какво си мислите , че по-опасно може да направи едно бебе , ако просто го оставите да си пълзи....
dara26 wrote:Поли , твърдо съм против проходилката , макар , че ортопедите я препоръчват спокойно след 7-ми месец. Аз лично оставих сина си да се напълзи на воля :thumbup: , да се научи сам да се изправя и задържа на крака , сам да се придържа по разни хватки и да се придвижва и макар , че проходи чак към 1 и 3месеца , то проходи без да върви на пръсти , без да държи тялото напред/обичайната стойка при "ходене" с проходилка/ и без да забива нос ей тъй без причинно , а като политнеше падаше не на нос или чело/ трагедия за всяка майка , и то основателна/ , а първосигнално се подпираше на ръчички.Всичко това , което описах ,че правеше преди да проходи води до укрепване на костите , мускулите изобщо на цялото моторно-двигателно развитие на детето и му беше много , ама много забавно , когато откри , че може да върви и сам.Още по-против съм и за онези каиши , с които водят децата като кученца , притискайки гръдния кош при всяко опъване или залитане. :sick:
Ако решиш да го оставиш обаче без проходилка ТРЯБВА напълно да обезопасиш дома- намиране на дребни предмети за поглъщане , отваряне шкафове и чекмаджета с лекарства римерно или други опасни предмети , предмети , които са неустойчиви- маса за гладене например и т.н. , сещаш се.Ако все пак решиш да ползва Марти проходилка , то избери добре обезопасен модел против преобръщане / най-често срещаното/ , абе по-скъпичка гледай да е .
За другата джаджа- бънджито , също съм против , макар ,че много им се кефели децата , но на мен ми се струва противоестествено , пък и го свързвам с добре известното подхвърляне на "фъррррр" във въздуха , при което бебето се залива от смях , но всъщност костите и сухожилията му не са още укрепнали за подобен род натоварвания. Има чудесни гимнастики и упражнения , които също биха го зарадвали подобаващо, но си трябва занимание с детето , което пък навежда на мисълта ,че другите два уреда за които питаш са измислени за да се оттърве родителя за кратко от задълженията си :lol:
Всъщност има едни уредчета , които заменят проходилката и ми се струват удачни , които детето като е изправено бута - хем се подпира , хем се придвижва.Обикновено са под формата на количка или дъска със занимания.
На слуки давам този сайт ,да се сетиш за какво говоря http://www.toytownbg.com/?toy=10.2.29.0
А , и нещо друго против проходилките - виждала съм деца проходили с проходилка , дето като паднат , остават там и чакат някои да ги вдигне за да потеглят , те не знаят какво е да се надупи , изправи и да тръгне пак само , не знаят и как да се наберат на ръчиччки , хващайки се за нещо и така , и други примери мога да дам против ,"за" не се сещам.
Image

Мелани

Post by Мелани » Thu Dec 01, 2011 9:52 am

Даре помня този твмой пост и съм съгласна , но се пояснявам - обезопасяване почти невъзможно тук. Като стигне до някъде лазейки се изправя, след малко завърта и до там следва падане на нос или странично.По този повод си лазим заедно :mrgreen: и помагам леко като започне да действа гравитацията.А проходилката е малко като време и виждам, че става опасна. Една каска би свършила добра работа при нас :mrgreen:
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Image

Илче

Post by Илче » Thu Dec 01, 2011 10:53 am

Мелчо -аз проходилката я ползвах, за по 10-15 мин максимум и то когато не успяваха да излизат от нея, иначе най-вече се използваше да се бута и подпира. И Викто ри Тони много падаха, но това, което аз направих беше да сложа мокет навсякъде (не кой знае колко дебел, но все пак изолира), за да не падат директно на паркета. И честно казано ги оставях да падат колкото си искат - махнах столове и т.н...острите ъгли сложих от тези меките силикони а радиатори и т.н.. заградих с маса или табуретка да няма достъп до тях. Не знам дали при теб е възможно да направиш подобни промени... :think: Моите падаха на празия и по носове и всякак и моят опит е, че доста бързо се учат как по внимателно да се изправят и как да "падат" добре....Ако Стефи успява сам да се измъкне от проходилката и според мен може да падне по лошо и опасно, отколкото обикновенното падане при пълзене и изправяне... :think:
ImageImage

Yossy

Post by Yossy » Thu Dec 01, 2011 11:26 am

Мелчо имаш си каскадьор, който без каска е опасен за себе си :lol: :lol: :lol: :lol: тия падания и ставания са си часто от учебният процес, предполагам, но все пак си е притеснително......
Сега като говорите за лазане и мокет дето спомена Илчето....... някой ден ще се чудя какво да постилам на мрамора....той държи и студено, което е още по-неприятното

Румчо да бееееееееееееее ,че трябва да е на капки........тюх глава глупава smiliesSet1056 Благодаря за просветлението :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

dudence

Post by dudence » Thu Dec 01, 2011 6:55 pm

Ах, това сладко бонбонесто крушле Стефи :yahoo: Мелчо, една преносима тоалетна шЕ ти реши проблемаТА :lol:

Или проходи на годинка и месец. Слагах я в проходилка и джиткаше из целия апартамент (тогава живеехме при свекитата). Обаче истината е, че проходи като видя как приятелчето и, с което си играеха, ходеше насам-натам безпроблемно, а тя беше "вързана" в проходилката :( Иначе си лазеше и се изправяше като се държи за нещо. Не знам дали е от проходилката (според мен точно по тази причина), в която Или много си кривеше крачетата като ходи, но когато започна да стъпва по-стабилно, започна да криви стъпалата навътре. Консултирахме с ортопед - нямаше видима причина за проблема. С много усилия и постоянни напомняния нещата се пооправиха.
Рая в проходилка не мисля да я слагам. Един от подаръците, които Дядо Коледа ще и донесе, е такъв уолкър, какъвто Дари е показала. Леко необезопасени ми се струват тези уреди, обаче определено предпочитам пред проходилката. Иначе Райчуни изобщо не се и сеща, че има такова упражнение като лазене :think: Показвам и, но тя ме гледа странно и после започва да се хили като зелка :lol: Имам подозрения, че този етап ще го прескочим- бързаци ще сме и тва е :mrgreen:
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

Locked