Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 1

Moderator: Fireball

Мелани

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by Мелани » Thu Dec 01, 2011 8:09 pm

Дуди тя Райчето я гледах на снимките, че вече седи самостоятелно. Съвсем скоро ще се преобърне и опита да лази, ще постои на колене и длани и така. Получих уокъра на Мила, но той се движи по бързо от скоростта на Стефи за сега. Обаче днес осъзнах едно нещо, което беше писала Дара - за падането на дупе и подпиране на ръце.След доста самостоятелни упражнения се получи. Надявам се да се преместим скоро у дома, и там има пространство и възможност за обезопасяване. Сега съм само охрана.
За света ти може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Image

dudence

Post by dudence » Fri Dec 02, 2011 2:12 am

Мелчо, вярно е, че седи доста стабилно и продължително (столчето от Румчо :yahoo: много ни помага), обаче като се килне на една страна предпочита да си седи така и да се глезондри. Обръща се и по корем, ама дотам- повече не помръдва. Ми предпочита да си отмаря, че то и да седиш не е лека работа и си трябва почивка :lol: Вечер, като и правя масаж на гръбчето, я слагам на коленца, но се задържа точно 5 секунди, килва дупарата и се опъва пак по корем. Ама то щото и банята изморява :lol:
Абе ще се научи ;)
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

gala03

Post by gala03 » Thu Dec 08, 2011 1:30 pm

Милички, дайте идеи за инхалатор. МилаСарка беше писала някъде за такова нещо, но сега не ми е удобно да я занимавам... :think: Никола отново е с бронхит, изписаха му Салбутамол и ми казаха,че е по-добре да го приема с инхалатор. Биха му и урбазон... :( :?
Ани пък се задави с един жилав секрет :eh:
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

Mileto

Post by Mileto » Thu Dec 08, 2011 2:04 pm

milasara wrote:Даре, от вчера съм горд собственик на инхалатор, че досега ползвахме назаем. Вторият на страницата http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?T ... SID=1&LG=2 , че и на доста по- ниска от посочената цена. Този, който ги внася май ще ликвидира бизнеса и ги продава на по- ниски цени, но това значи, че няма да има сервиз. Ползвала съм и този http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=13 , но предпочетох Омрон, защото по- бързо изпарява течността, а на малките деца търпението не им е силната страна. Омрон изпарява за макс. 10мин., докато Пик за около 20мин. В нашия случай ползваме инхалатор заради бронхоспазмите и инхалациите са с Вемтолин, но дори и при обикновени кашлици и сополи има страхотен ефект, дори само с физиологичен разтвор. :yahoo:
Гале, нямаме у дома инхалатор, но ето поста на Миласара, дано ти свърши работа. :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Да се оправяте, слънчеви!
Image It's a small world after all Image

gala03

Post by gala03 » Thu Dec 08, 2011 2:08 pm

Миле, многоооо ти благодаря! :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

Yossy

Post by Yossy » Fri Dec 09, 2011 1:33 pm

Такааааааааааа,

Понеже ми прадстои да ми дойде скрина, смятам да го измия добре от вътре - чекмеджетата и после да започне прането и гладенето на дрешките.......Някак си се замислих - ако ще пера, пък после и гладя дрешките й, но ще ги слагам в скрина......трябва ли да подложа нещо в шкафовете или дори да увия тия стрелизирани едва ли не дрешки, докато им дойде времето за ползУване?????????????

Започвам ли да се вманячавам??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

rumix

Post by rumix » Fri Dec 09, 2011 1:53 pm

Yossy wrote: Започвам ли да се вманячавам??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Мдаааааааааааааааааааааа :lolno: :lolno: :lolno: Измий си скринчето и си подреждай спокойно дрешките, напълно достатъчно е, че ще ги гладиш ( Аз никога не съм гладила) :oops: :mrgreen: :daisy:

.:.Demi.:.

Post by .:.Demi.:. » Fri Dec 09, 2011 1:58 pm

Йосиии, сладурка! :yahoo:
Аз съм от тези дето все още глади :oops: , но скринове, шкафове само съм почистила и дезинфектирала със спирт и направо нареждам, не постилам.
Image

dara26

Post by dara26 » Fri Dec 09, 2011 2:24 pm

Йоси , пребърсваш скринчето , проветряваш го / по-скоро ще мирише на новичко , отколкото ще е мръсничко :P /и нареждаш. ;)
Аз гладех...колкото да се постопля :lolno: ,че съм много зиморничава и да се правя , че правя нещо ,докато бебето спи :mrgreen: , но и това правих много кратко ....защото ми дойде акъла в главата :lolno:
Image

mata_kosmata

Post by mata_kosmata » Fri Dec 09, 2011 3:58 pm

Йосинко, миличко, достатъчно е просто да го измиеш :yahoo: По въпроса с вманиячването имаш още простор да се развихриш. За доказателство прочети това:
Аз съм си страшно гнуслива, като наближи раждането си казах на акушерката, че в болницата ще съм си с моя нощница, че болничните кой знае колко циганки са ги обличали.
Един месец преди да родя, в периода на гнезденето, ми хрумна, че нощницата ми трябва да е стерилна, защото ще гушна бебето като се роди. И така - киснах я в белина 24 часа, после я прах на 90 градуса, гладих 1 час и накрая я запечатах в плик, който съм измила с 90 градусов спирт.
Приемат ме за раждането, обличам си аз нощницата и тръгвам да се разхождам. Малката се роди за няма 1 час и точно по време на най-силните контракции акушерката ме прати да клеча в тоалетната, за да съм си самичка и никой да не ме закача. Аз, много изпълнителна, отидох в тоалетната и седя права, облегната на стената и на всяка контракция приклякам както ми е показала, но без да си отлепвам гърба от стената, че без опора имах чувството, че ще падна. Нощницата ми послужи като един хубав парцал, с който лъснах плочките на тоалетната на МД.
После обаче като се роди малката си я гушнах и хич не ми пукаше дали нощницата ми е стерилна.
Изобщо ако не си чела тази тема в Мамата, препоръчвам ти да се поразведриш с нея:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253
Image Image

Locked