Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете - 1

Moderator: Fireball

dudence

Re: Дзен или изкуството да се радваш на отглеждането на дете

Post by dudence » Fri Dec 09, 2011 5:53 pm

Йосинко, и аз като другите крушки избърсах хубаво легълцето и шкафчето за дрешки на Рая. Не съм постилала нищо. Дрешките гладя, но по принцип аз откакто се помня, вкъщи се глади всичко, така че на мен не ми пречи. Пък и тези дребни дрешки си е направо кеф да ги гладиш ;)
Не се вманиачвай на тема "стерилно", защото много бързо ще разбереш, че няма да ти се получи ;) .
:yahoo:

Хихихи, Мате :yahoo: , много готина темичка :lol:
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

Yossy

Post by Yossy » Sat Dec 10, 2011 11:46 am

Много ме развеселихте, сладките ми вие......Руми, Деми, Дарче, Мата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Дуденце :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Благодаря за сподеенето.......аз докато започна всичко това да го правя ще дойде януари месец......ужас! Все имим чувстовото че само вися и нищо не предпиемам......планове големи а реализиця никаква.......ама ще видим
Image

Quasimodo

Post by Quasimodo » Sat Dec 10, 2011 11:56 am

Йоси smiliesSet1228 , харесва ми това лежерно спокойствие, което те е обхванало и "нищо не правиш" за посрещането на Малката Балерина smiliesSet1228 На практика това е най-доброто, което можеш да направиш за нея :yahoo:
Не искам да те стряскам, нещо да кажеш, но има-няма две седмици и от там нататък може да очаквате и самоинициативи от Малката Палавница smiliesSet1228 :mrgreen:
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Петя

Post by Петя » Sat Dec 10, 2011 6:07 pm

Хаха, много забавно това за нощницата. :lol: :lol: :lol:

А за бебешките дрешки - до 1 годинка всичко съм гладила и на двамата. :D Според мен си е хубаво.
Image
Image
Image Живея с радост, доброта, здраве, обич и благодарност!

Quasimodo

Post by Quasimodo » Sat Dec 10, 2011 6:45 pm

Ние (правилно четете - вкл. и аз :mrgreen: ) гладихме дрешките някъде до към 6-тия месец. Ако не друго усещането за чистота някак си се засилва :mrgreen:
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Илче

Post by Илче » Sun Dec 11, 2011 1:12 am

Абсолютно същото като Меркюри. Даже ако много силно се замисля, май и преди да родя не съм ги гладила. Вярно, пера доста разделно и слагах бебешките неща на 60 и понякога на 70 градуса. След като Виктор за мой ужас при едно от първите си пролазвания успя да докопа и опита вкуса на подметките на джапанките и оживя :crazy: (а аз имам съмнения, че без да го забележа и други неща може да е изконсумирал тайно) съвсем се убедих, че най-малкият ми/му проблем са стерилните дрехи. :crazy: :lol: Може и да го знаете този виц:

Баща с три деца споделя:

"С първото дете щом паднеше биберона на земята веднага се стерилизираше и чак тогава му го давахме.
С второто дете бяхме по-лежерни - поизмивахме на мивката биберона и му го давахме обратно."

Приятел пита: "а с третото??"

Бащата - "А какво с третото.......Третото дете се състезава с кучето кой пръв ще го вземе от устата на другият" :lol:
ImageImage

alex.svoi

Post by alex.svoi » Mon Dec 12, 2011 11:18 pm

Днес водих Алекс да я теглят и кантарът показа че за 1 седмица бебка е наддала само 50г :shock: :( притесних се защото ми наддава обикновено към 150-200 на седмица :? Сестрата ме увери, че е нормално и няма защо да се притеснявам, просто се чудя :? имам кърма, тя се храни на поискване, е вярно през ноща суче по-малко от преди, пълни памперси... доста е шавлива междудругото :? ама пък само 50 грама :? Бихте ли споделили и вашият опит, благодаря ви :yahoo:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

milly vanilly

Post by milly vanilly » Tue Dec 13, 2011 12:29 am

Оооо Мирка, вЪобще не й се вталясвай :D ;) бебетата растат на периоди :!: Ако я мериш всяка седмица ще се вкарваш във филми :P Веднъж месечно, или даже на 2-3 месеца ;) Тя колкото повече расте , все по-малко ще наддава, и тези 200 ще ги качва на месец :)

Ето една полезна табличка за килцата http://www.infantchart.com/
Image
Image Image

alex.svoi

Post by alex.svoi » Tue Dec 13, 2011 3:43 am

Ванили :yahoo: благодаря ти мила :yahoo: Веднага попълних табличката ;) Аз бях чела че с възрастта децата наддават по-малко, но се стреснах от тези 50г. Толкова спокойно звучиш по повечето въпроси сякаш от многоооооооо дълго си майка :thumbup:
Вече вярвам, че чудеса се случват не само на другите!!!
Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Tue Dec 13, 2011 6:53 am

Мирка, правилно е обяснила Внилушка. Нямат точна норма за наддаване, а ако я заведш утре може да са 150 грама :yahoo:
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

Locked