За Кърменето с любов...

Moderator: Fireball

Post Reply
Vanhorne

За Кърменето с любов...

Post by Vanhorne » Mon Feb 15, 2010 10:43 pm

A newborn baby has only three demands. They are warmth in the arms of its mother, food from her breasts, and security in the knowledge of her presence. Breastfeeding satisfies all three.

~Grantly Dick-Read

Започвам с любимата ми сентенция за кърменето :).Също така ще копирам поста си от бабини илачи:
"Аз никога не съм имала проблем с кърменето на дъщеря ми, но сега изживях 3 дни с много болка. Запушиха се каналите на дясната ми гърда. Така болеше, че ми беше невъзможно да я пипна. Зърното се възпали и побеля също. Много е важно изцеждането, но с мярка, за да не се получи хиперлактация (което направих аз). Топли и студени компреси, но най- много помогна компреса със зелеви листа. Почувствах голямо облекчение и сякаш зелето подейства обезболяващо, което направи изцеждането много по- лесно и безболезнено.
Внимние момичета, не спирайте да кърмите. Най- добрата помпа е бебето. Кърмете по- често и масажирайте гърдата през това време. Най- доброто нещо за зърната си остава крема Лансинош (за мен)."

За Ванилчето:http://www.lansinoh.com/

Хайде момичета, включвайте се всички с малки и големи цицки ;)

Квази, ако реши да кърми да казва да го почваме със съветите и хормонална атака с пролактин и окситоцин :lol:
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

milly vanilly

Re: За Кърменето с любов...

Post by milly vanilly » Mon Feb 15, 2010 11:01 pm

Браво Надеее, :clap: Благодаря за кремчето , тук го има ;)

Значи и аз имах някакво съмнение за помпите, че все пак трябва да се внимава ...има нещо гнило и не трябва да се прекалява . Има си тънкости ;)
Едно време не са имали помпи :roll: Сега ги измислиха за работещите майки , ама все пак има някакви инструкции и препоръки които да се спазват :!:
Image
Image Image

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Feb 15, 2010 11:15 pm

Милли помпата е благодат. Облекчава много, но не да откачаш като мен например... :angel: . Аз едва ли не искам да храня цялата Американска армия и като се запънах...цедих, цедих и ей го на сега ще гръмна като балон. А, то моите цици не са с кой знае какъв размер и да могат да поберат много мляко...Да кажеш, че не знаех- не, чела съм и знам, че става постепенно, но се правят пропуски. Другото е, че се инфектираха зърната, което е външен фактор и понякога не зависещ от твоята хигена. Пера, гладя, но ето...
smiliesSet1228 Ани ще накара всички ни да се чувстваме щастливи! Обичам това Бичме smiliesSet1228 smiliesSet1228 smiliesSet1228

lenny

Post by lenny » Mon Feb 15, 2010 11:20 pm

Ето ви и тук линк http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5011 на мен ми се видя много малко кремчето, но е факт, че след 5 месечно кърмене и мазане имам останала около половин опаковка. Много съм доволна.
Предишния път ползвах Гермастан \ мисля, че беше Швейцарски\ също имам добри спомени. При първото си кърмене ползвах най-обикновен Дефламол \ за жалост май не се произвежда вече\, за да мажа зърната на гърдите, защото невероятно се разраняваха и е факт, че от едното до другото кърмене се възстановяваха.
Image
Един за всички, всички за един!!!

milly vanilly

Post by milly vanilly » Mon Feb 15, 2010 11:35 pm

Браво бе , то в България по - евтино кремчето, тука е 10.00 £ :thumbup: Значи ще трябва да взема една опаковчица ;) джъст ин кейс :thumbup:
Image
Image Image

papolino

Post by papolino » Mon Feb 15, 2010 11:35 pm

Лени точно тези два крема акушерката ми препоръча последния път - да съм започнела да си мажа гърдете като подготовка за бъдещето кърмене. Аз взех Лансинох и на мен ми се видя малка опаковката. Очаквах крема да се размазва по лесно, но той се държи все едно е много гъст мед и честно не ми е много приятно да го ползвам - ограничила съм се с 1 път на ден, макар че се препоръчва мазане поне 2 пъти на ден. Пише преди мазане да се затопли с разтриване на пръстите, но не става по-мек за ползване. Чудя се аз ли не правя нещо както трябва - не вярвам крема да е извън годност.

Vanhorne

Post by Vanhorne » Mon Feb 15, 2010 11:45 pm

Поли така е мила, много е гъст. После като почнеш да кърмиш и като температурана на гърите ти се повиши, ще се размазва много добре ;), но наистина момичета за мен Лансинох е вълшебен, а и удобството, че не е вреден да малката душичка е голямо предимство. Всеки път като сложа, до следващото кърмене всичко е изчезнало и попило в "жадната" ми кожа.

Margaritka

Post by Margaritka » Tue Feb 16, 2010 12:41 pm

Mercurial wrote:И нещо за стимулиране на лактацията, освен познатите Български лактогонен чай и Чай за кърмачки на Хип,
http://www.breastfeedingheaven.co.uk/mo ... d_140.html - изцяло натурален продукт, пия го от 2 месеца, ефектът за сега е добър.Поръчвам си го през сайта ,пристига за 2 дена, доволна съм ! :)
Мери, аз съм навита като му дойде времето да пробвам тези капсули! :thumbup: Какво ще кажеш при следващата поръчка да се включа и аз - ще си поделим тъкмо разходите по доставката! :thumbup:

lenny

Post by lenny » Tue Feb 16, 2010 2:30 pm

Поли, не съм чувала да се налага мазането преди да си родила .... но пък щом ти го е казала акушерка може и така да е.
Иначе за лактацията - явно е различно. Аз първия път можех не да изхраня, а да удавя някое бебе. А и Боби беше мързелив .... ужассс.... смятайте че го хранех, цедях и хвърлях, в един момент давах на една моя състудентка за близначетата....Пих хапчета, за да спра кърмата на 11-тия месец.
С Лъчи беше нормално - имах си, стигаше му, дори киселчета съм му правила с кърма. Кърмата спря сама - постепенно редуцирах храненето до 1 дневно и после почнах да давам през ден, през два и така докато минахме 4 дни. После се стягах 2-3 дни и спря.
Но сега каквото и да опитах - чайове, прословути храни и напитки, от които се увеличавала кърмата - и не и неее. Точно 5 месеца кърмих, при това накрая беше по-скоро за контакта, отколкото хранене.
Дано наистина тези капсулки помогнат.
И най-вече не се отказвайте - сега има много по-големя избор на помпи и аксесоари облекчаващи кърменето. Има и страшно много информация по въпроса из нета, имам контакти с две девойки, които са консултанти на Кабинета по кърмене. Мога да ви пусна координати - макар че те пишат в бг-мама и няма да откажат помощ на никого - Хедра и Айла.
Стискам ви палци!
Image
Един за всички, всички за един!!!

Vanhorne

Post by Vanhorne » Tue Feb 16, 2010 6:29 pm

В този си пост ще разкажа как се справям като кърмеща и работеща мама. Преди да започна искам да кажа на Меркюри Добре Дошла Image

Марги, Меркюри прочетете това преди да започнете да пиете капсулите, за всеки случай http://www.kellymom.com/herbal/milksupp ... greek.html, а може и да нямате нужда от това като му дойде времето. Пожелавам ви го от сърце.

Та така, аз смятах, че ще е голям гърч ходенето на работа и цеденето. Мисълта ме докарваше до сериозен рев. Илче, мили майчета, които смятат да тръгнат на работа известно време след раждането- Абсолюто постижимо е и не бива да се безпокоите. Ето какво правя аз:

1. Сутрин кърмя малчо последно в 6 часа. Приготвям всички атрибути неободими ми за цеденето през деня, а те са:

• помпа: Image вече ползвам тази, тъй като старата започна да издава странни шумове. Не изварявам частите на помпата, а само измивам с топла вода и бебешки сапун.
• торбички за съхраняване на млякото или малки шишенца: ImageImage, които след това слагам в охладителна малка чантичка Image (моята е нещо подобно) и съхранявам в служебния хладилник.
• ползвам тези кърпички за подчистване на помпата когато съм на работа http://www.babyearth.com/images2/produc ... 726-01.jpg

Всичко това не е никак трудно и абсолютно достижимо. Помпата е по- скъпа, но си заслужава. Аз като една видна скръндза си купих по- евтина, но резултата е на лице.
Аксесоарите не са евтини също, но все пак се ползват само три пъти на ден и е поносимо. Торбичките са винаги с мен, но аз първо позвам бутилките, които са за многократна употреба.

Говорих с шефа и той ми предостави една малка митийнг стаичка в сградата, която почти не се ползва. Тук са длъжни да го направят, тъй като регулирано със закон.

Илче знам, че началото е много трудно, тъй като кърменето е и емоционален процес, но моето рамо е винаги тук за теб и за всяка една, която е изправена пред това изпитание.

Гушкам ви и ако се сетя нещо друго ще добавям.

Post Reply