Рискове и проблеми при бременност над 30+

И над 35 сме джиджани мадами, и ако поискаме ще станем мами!

Moderator: Fireball

nikol7972

Re: Рискове и проблеми при бременност над 30+

Post by nikol7972 » Wed Nov 18, 2009 7:49 pm

Кюбитче признала съм те отвсякъде. Много си готина. :clap: :clap:
Image

gala03

Post by gala03 » Wed Nov 18, 2009 11:25 pm

Хоп и аз в групата на привържениците на естественото раждане :wave: И двете ми раждания са по естествен път. Не беше болка чак да умреш. Мен и цикъла ми е доста болезнен така че разлика голяма не намерих. Освен това ми биха и някакви инжекции мускулно точно за болките. А най-хубавото от всичко е че нито за миг не се разделих с бебето си. От момента на раждането Ива все си беше до мен. Докато мои приятелки са ми разказвали, че при секцио първо си в реанимацията, а после ти носят детето само да го нахраниш...Ако е наложително секциото от здравословна гледна точка-Да. Иначе -Не. При мен май ще е наложително при евентуално следващо раждане защото при конизацията ми е отстранена голяма част от шийката на матката. :crazy: Но въпреки това всичко ще се решава на ход така да се каже. Дай боже да стигна дотам. Дълъг път ме чака... Другата седмица съм на преглед, че май ЧПВ-то се е активирало пак при последната бременност и ще се наложат някои манипулации. Кюбит, ако е удобно утре ще ти пиша на ЛС, че пак съм се ошашкала...
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

nikolina-pikolina

Post by nikolina-pikolina » Thu Nov 19, 2009 10:12 am

Страхотна тема,

За съжаление в България ин-витро процедурата, както и следене на проблемна бременност, било то под и над 30 е проблем. Има много малко информация. Старите кадри се дразнят на новите технологии. Младите специалисти нямат време да следят една проблемна бременност и какво се получава, а ние четем и се учим сами какви изследвания трябва да правим, кога и как.
За съжаление аз имах много тежка бременност, двуплодна. Следяха ме няколко доктори, защото беше летен сезон, някой си в чужбина, друг на море, трети не знам си къде. Ами това не е сериозно. Един вика лежи, друг ти вика, не лежи....Както и да е.

Относно естествено раждане и секцио, ами аз родих естествено и се възстанових за един ден. Против съм, че едно бебе като е чакано 2, 4, 8 год. майката трябва да се подлага на секцио, защото било по-безопасно. Кое? Че това си е операция. Няма нищо по-добро от естествения процес, първата глътка въздух при изтласкването на бебето. Но понеже на лекарите им е по-удобно да нагласят програмата си спрямо нас, за това предпочитат този начин.
Мама на две малки ангелчета
9.9.08 - 11.9.08
9.9.08 - 20.2.09

Quasimodo

Post by Quasimodo » Thu Nov 19, 2009 10:25 am

Ники :thumbup: за съжаление този проблем със следенето на бременността не е само при девойките забременели ин-витро :?
Какво да кажа, като думи нямам, за съветите които получи моето девойче след серклажа? От "Лежи и да не си посмяла да мръднеш" до "Ако не си мислила по въпроса, сега е времето да започнеш тежкоатлетически тренировки" :shock:
Пълен абсурд :wtf:
Има практика (можете да сте сигурни) щом си над 30 още при регистриране на бременността да те завеждат в графа "Рискова" На въпроса "Защо" отговорът е "Аааа... това да не ви притеснява. За всеки случай. А и така е по-добре, че после ще ви е по-лесно, ако решите раждането да е секцио :shock: " Ако решим?!? Това да не ни е "битак", че да си избираме сами и да се пазарим?
Все едно, ако дойдат при мен ще им позволя да кажат как да си свърша работата?!?
Абсурдите са толкова много, че като видим нормално отношение, чак не можем да повярваме и подлагаме и него на съмнение...
"Tук сме за да си помагаме един на друг да преминем през това нещо, каквото и да е то"

Danita

Post by Danita » Tue Dec 08, 2009 8:56 am

Със сигурност съм за естественото раждане , ако е без риск за майката и плода...обаче ми се иска да попитам (май въпроса ми е към Маргаритка) Как се процедира ако майката има оперативна намеса от извънматочна бременност???Секциото задължително ли е ??? smiliesSet1313
Криси- моето голямо момче! (27.07.1994) :)

Margaritka

Post by Margaritka » Tue Dec 08, 2009 9:13 am

Ей, Дани, най-после се появи тук!

Не съм го обсъждала с лекарката, но смятам, че няма противопоказания за естествено раждане, тъй като операцията от извънматочна от една страна може да бъде лапароскопска или коремна, а от друга представлява само нарушение целостта на коремната мускулатура, но не и на матката! Така че въобще не намирам секциото за задължително по причина коремна операция от извънматочна! :thumbup:

rumix

Post by rumix » Sat Mar 20, 2010 4:58 pm

Отдавна никой не беше писал в тази тема. Ами сега е мой ред :?
Първо вчера на нашия татко много му докривя, че няма да си има принцеска ( както говореше напоследък), а от там и на мен... Добре че беше срещата, та се развеселих. Благодаря ви приятели :yahoo:
Но сега по същество: На ФМ обаче се оказа, че освен всичко хубаво около Бобчо, аз си отглеждам и 3 миоми. Една с размери 4 см, и две с размери по 3 см. И трите са по предната стена на матката, плацентата също е на тази стена :? Това в момента, в който го чух изобщо нищо не ми говореше. Но сутринта четох тук там по форумите и направо настръхнах :? Попитах доктора вчера, но той много накратко каза че трябва да се следят и че вероятно след раждането ще намалеят сами. Освен това е възможно да получа контракции много преди термин. Така ама, как ще протече раждането, задължително ли е секцио , опасно ли е нормалното...??? Всичко май зависи от това, как ще продължат да се развиват тия миоми и накъде ще се изместят...Към кого да се обърна, явно ще трябва да сменям и ЖК, защото на тези тук им нямам доверие... Незнам... уплашена съм , притиснена, объркана....

dudence

Post by dudence » Sat Mar 20, 2010 6:05 pm

Руминка, първо да те гушна :yahoo:
Не съм компетентна много по точно този проблем, но когато моят док. каза, че ми има "нещо" (полипи или миоми, а може би и двете) ми обясни, че ако е миома няма проблем за износване на плода при бременност и че често след раждането изчезва.
Бях споделила притесненията си с моя близка приятелка, а тя ми каза, че племеницата и е износила прекрасно, здраво бебче като е имала 2 миоми колкото топки за тенис и всичко е минало абсолютно без проблем.
Родила е секцио и при раждането са отстранили и миомите. Ще разпитам за повече подробности ако знае и ще ти пиша пак.
Сега се успокой, защото Бобчо има нужда от това :yahoo: . Старай се да не се вкарваш във филм и да си мислиш, че при теб ще има проблеми.
Всичко ще бъде наред и ти ще гушкаш своето малко сладко Бобче :yahoo: :yahoo: :yahoo: .
А на мъжО кажи, че и 3 е едно прекрасно число, така че за принцеса винаги има шанс ;) Ако ли не- снахите и те са си принцеси :D
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде! Image
ImageImage

Mileto

Post by Mileto » Sat Mar 20, 2010 6:31 pm

Румче, първо искам сииииилно да те прегърна. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Вчера беше толкова усмихната и грееща, искам винаги да си такава и да ти идва отвътре.

Радвам се, че Дуди се е опитала да те успокои, като е дала примери. Вярвам, че всичко ще е наред докрай при теб.

Мисля си, че наистина е добре да смениш консултациите за твое лично успокоение. Помисли върху това. Към кого би искала да се насочиш, въпросът с пътя как е?

Само споделяй, не задържай в себе си. Малкият принц има нужда от теб. Ние сме до теб.
Image It's a small world after all Image

Margaritka

Post by Margaritka » Sat Mar 20, 2010 6:54 pm

Румка :yahoo: ,

виждам, че и Дуденцето, и Милето са на моето мнение, което ти споделих преди няколко часа. А всъщност още вчера Марков ти е казал същото - трябва следене, за да е всичко под контрол и ти да си спокойна! :smiliesSet1014:
Сега въпросът е, че определено трябва да се пренасочиш я към Пловдив, я към София за по-нататъчното проследяване на бременността, респективно за раждането.
Тук е моментът да се включат всички Крушки от Пловдив и София и да препоръчат добри лекари/клиники! smiliesSet1274 :thumbup:

Post Reply