Солен кекс Милли

Moderator: Fireball

Post Reply
milly vanilly

Солен кекс Милли

Post by milly vanilly » Mon Apr 19, 2010 9:04 pm

Ето и моя любим солен кекс , чудесен за закуска и се яде докъто е топъл с кисело мляко :thumbup: Вкуса е нещо средно между качамак и тутманик :mrgreen: Така че който обича и двете, ще бъде очарован :mrgreen: Ето и рецептата ;)

4 яйца
1ч.ч. кисело мляко
1ч.ч. олио
1ч.ч. сирене
1ч.ч. царевично брашно
2ч.ч. бяло брашно
1 пакетче бакплувер

Всичко се разбъркава с лъжица (миксер не се ползва) .
Изсипва се в намазана форма с масалце , и се пече 45мин. на 180’ (тук малко температурата зависи и от фурната . Може и по-вичкои градуси или по-ниски , зависи)
Имайте предвид , че тестото е доста гъстичко . На мен ми се налага да го разпределя малко с лъжицата . Аз лично слагам повече сирене ;) Можете също да сложите ситно нарязана шунка или филе (пилешко, пуешко, телешко ...всякакво), също и маслини или там каквото ви хрумне :thumbup:
Ето и малко снимков мАтрял :mrgreen:

Image
Image
Image
Last edited by milly vanilly on Wed Oct 26, 2011 11:24 am, edited 1 time in total.
Image
Image Image

gala03

Re: Солен кекс Милли

Post by gala03 » Mon Apr 19, 2010 9:08 pm

Мили, само липсата на царевично брашно ме спира да не го направя веднага :clap: Утре обаче ще поправим този пропуск ;)
Няма наваксани мигове, има само пропуснати такива...

Мишанка

Re: Солен кекс Милли

Post by Мишанка » Mon Jun 20, 2011 8:18 pm

Ей, най-накрая да го направя тоз любопитен кекс. Хареса ми! Интересен е с този вкус на качамак и се получава с леко хрупкава коричка.
За жалост моите мъже не възприемат идеята "солен" кекс и ще си остана с опита. :eh:

Post Reply